Доступність посилання

ТОП новини

Удар фінансовій імперії, створеній за часів режиму Слободана Мілошевича: Господарський суд у Бєлграді минулого тижня призначив нових керівників мобільної телефонної мережі


Удар фінансовій імперії, створеній за часів режиму Слободана Мілошевича: Господарський суд у Бєлграді минулого тижня призначив нових керівників мобільної телефонної мережі

Бєлград, 5 березня 2002 – Де кінчається справедливість й де розпочинається помста? Такі запитання можливо більше належать до сфери моралі, а не політики. А мораль і політика не дуже часто є сумісними. Демократична коаліція у Бєлграді іще торік розпочала широку акцію з метою перевірити, хто в час колишнього режиму розбагатів завдяки тодішнім привілеям. Ухвалено й закон про додаткове оподаткування так би мовити «екстра прибутку».

Власники приватних компаній не дуже хвилювалися. Виявилося, що для більшості з них кілька мільйонів марок готівки є – дрібницею. Вони заплатили стільки, скільки вимагало Міністерство фінансів й наразі вважають, що остаточно відкупилися. Один з них, власник телекомпанії “Пінк” Желько Митрович, в одній полеміці зухвало заявив, що більше немає сенсу розмовляти про минуле та що бідним ніхто не винен, що не розбагатіли.

Тим часом триває свого роду боротьба уряду з компанією БК, власниками якої є чотири брати Каричи. Нещодавно закрито їхній банк, а минулої п’ятниці суд призначив нових керівників мобільної телефонної мережі, співвласником якої була компанія БК. Суд встановив, що брати Каричи свою половину акцій купили майже запівдарма. Точніше, вони в неї вклали не гроші, а обладнання, імпортоване з Росії, подаючи при цьому підроблені документи на значно більшу суму від реальної.

Представники компанії стверджують, що влада веде кампанію проти чесних бізнесменів та що її метою є скасування приватизації й привласнення майна приватних фірм. Прем’єр-міністр коротко прокоментував, що влада не втручається в діяльність суду. Іншими словами, йдеться не про конфіскацію, а про законні й незаконні бізнес та підприємництво.

Саме це не подобається людям, які сподівалися, що демократична влада позбавить майна усіх, кого називають Мілошевичевими багачами. На їхню думку, так би мовити, відмивання біографій – неморальне.

Урядовці ж відмовляються брати участь в дебатах про мораль та справедливість. Вони зазначають, що перед законом усі однакові. Хто спроможний довести, що він легально здобув своє майно, хто сплатив усі борги й податки – йому дозволено займатися бізнесом як і досі.

Щодо мобільної телефонної мережі – то кажуть, що це фабрика готівки. Компанія БК своєчасно за малі гроші купила золотий мішок. Не лише вона підробляла документи. Проте, наразі хтось здогадався про її зв’язки з колишнім режимом й тому суд застосував закон. Влада формально не втручалася. Все-ж, золотий мішок мобільної телефонної системи наразі в руках державної пошти, тобто влади.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG