Доступність посилання

ТОП новини

Прем’єр Польщі Лєшек Міллєр вперше візьме участь у робочих сесіях самміту лідерів Євросоюзу, котрий розпочинається 15 березня у Барселоні


Прем’єр Польщі Лєшек Міллєр вперше візьме участь у робочих сесіях самміту лідерів Євросоюзу, котрий розпочинається 15 березня у Барселоні

Варшава, 11 березня 2002 - Запрошення, яке надійшло до Польщі з Іспанії, країни, яка тепер головує в Євросоюзі, було сприйняте як ще один доказ того, що дата 1 січня 2004 року розглядається як реальна для вступу Польщі в ЄС.Лєшек Міллєр – прем’єр-міністр Республіки Польща буде першим лідером своєї держави, який братиме участь у робочих нарадах найвищого рангу євросоюзівських політиків, до компетенції яких входить вироблення і схвалення рішень. Нерідко якраз на саммітах Євросоюзу розв’язуються у достатньо несподіваний спосіб багато проблем, а навіть визначаються дати та умови , наприклад, розширення Євросоюзу. Досі польські лідери не мали можливості доступу до святая святах – залу робочих засідань. Польщі щонайбільше світило очікувати рішень у передпокоях або в кращому випадку дістати запрошення на обід після завершення усіх нарад. Очевидно таке трактування польських лідерів відповідно визначало рівень, на який ставила Польщу Європа. Очевидно, що тепер, коли Міллєра запросили на робочі засідання самміту ЄС, можна говорити про те, що Польща стрибнула на кілька щаблів вгору. До слова , в самміті ЄС візьмуть участь лідери всіх тринадцятим країн - кандидатів. Керівництво Євросоюзу у такий спосіб хоче ознайомити лідерів держав, які мають шанс вступити до Європейського Дому , з тим, якою є система праці на саммітах, як виглядає процес дебатів і так далі. Словом, щось на зразок репетиції у Барселоні мали б відбути лідери тринадцяти країн –кандидатів 15 березня.

Польща дуже поважно трактує цю подію і серйозно готується до робочих нарад в Іспанії. Для Польщі це буде можливість вголос заявити про проблеми, які становлять , так би мовити, животворний інтерес. Серед таких питань оглядачі, наприклад, називають проблему експорту польської сталі на ринок Євросоюзу. Польський прем’єр має сподівання дістати гарантії від ЄС, що цей ринок залишиться відкритий для польської сталі і не буде обмежень. Лише така постановка справи дала б шанс на успіх у реструктуризації сталеливарної галузі Польщі. Далі, як пишуть польські оглядачі, прем’єр Лєшек Міллєр хотів би привезти з Барселони певність того, що країни п’ятнадцятки остаточно погодяться з польськими пропозиціями щодо регламентів, які стосуються продажу польської землі іноземцям. Ми розповідали про те, що Варшава вислала до Брюсселя своє бачення перехідного періоду і свій варіант компромісу в цій справі. Тепер важливо, аби польські пропозиції були схвалені Євросоюзом.

Словом, прем’єр Польщі збирається до Барселони з великим ентузіазмом і зі сподіваннями, що вже тепер голос Польщі буде не лише звучати , й буде почутий в залі робочих засідань самміту лідерів Євросоюзу.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG