Доступність посилання

ТОП новини

Російська преса про Україну


Російська преса про Україну

Прага, 14 березня 2002 – Київські і московські захисники українського президента намагатимуться врятувати його від тюрми й імпічменту – про це пише у четвер російська газета. Інші російські видання аналізують конфлікт із Українською православною церквою Київського патріархату і прогнозують долю лідера кримських комуністів Грача. Усі коментарі ґрунтуються на припущенні, що останні конфлікти в Україні пов’язані з виборами, а саме із намаганням посилити, чи послабити пропрезидентські партії, які балотуються до парламенту.

Леоніда Кучму нема чого вже лякати – він і так наляканий і, здається, немає гріхів, за які його ще не намагалися б притягнути до відповідальності – так починається стаття у щоденнику "Московскіє новості", яка називається Молитва за гетьмана Кучму". Московський оглядач зауважує, що Кучма не виявляє ознак особливої турботи і ні з ким не вступає у дискусії, він просто звик. Але, відставка, тюрма чи істеричні вигуки з трибуни парламенту – все це не стосується персональної долі Леоніда Даниловича – іде передвиборча кампанія до Верховної Ради, від результатів якої залежить, до кого через два з половиною роки перейде влада в Україні. Щоденник пише, що опозиція цілить не стільки в Кучму, скільки в блок "За єдину Україну", який можливо після виборів трансформується у партію, що забезпечить безконфліктну зміну влади в Україні, і за допомогою якої президент міг би випестувати свого наступника.

На тлі останніх конфліктів в Україні, "Московскіє новості" розмірковують, чи слід президентові Путіну їхати у неділю до Одеси, адже якщо він зустрінеться з Кучмою – це означатиме його публічну підтримку, а скасувати зустріч – означає демонстративну відмову. Але, напевно Путіну все ж доведеться долучити свій голос до "молитви за гетьмана Кучму", і одночасно пробачити йому свіжий гріх – намагання Києва усунути від виборів до кримського парламенту російського ставленика Леоніда Грача, вважає російський оглядач.

Ніде правди діти: різка зміна влади в Україні для Росії небезпечна і категорично небажана, тому класичну російську доктрину, мовляв, Кучма – (цитую)"сукін син, але наш сукін син" (кінець цитати) ніхто не скасовував. Хоча український президент надто часто дає Москві привід замислитися, та чи наш він? – так завершує свій коментар московський щоденник.

Російський тижневик "Новоє врємя" пише, що в Криму розпочався сезон політичного полювання. Часопис пов’язує загострення ситуації з Леонідом Грачем із підготовкою до наступних президентських виборів в Україні. Адже, якщо Грач не пройде до кримського парламенту, то місце у Верховній Раді України йому забезпечено, як 14-му номеру від КПУ. А це означатиме його відхід з Криму і цілком реальні претензії на місце Петра Симоненка, на яскраво-сірому тлі якого, Грач виглядає справжнім харизматиком.

Також у четвер інша російська газета "Комєрсант" звертається до конфлікту навколо Української православної церкви. Генпрокуратура України вирішила опротестувати начебто незаконну реєстрацію київського патріархату 10 років тому, з цим рішенням не погодився Державний комітет України у справах релігії. Релігійний конфлікт загострює передвиборчу ситуацію в Україні – вважає російський "Комєрсант". Більшість оглядачів, пише щоденник, розцінює несподівану суперечку як спробу зірвати парламентські вибори, спостерігачі не виключають і повторення подій 1992 року, коли між віруючими йшла боротьба за храми. Газета припускає, що сама можливість спалаху конфлікту на релігійному ґрунті змусить багатьох виборців в Україні голосувати за пропрезидентські партії як за гарантів порядку.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG