Доступність посилання

ТОП новини

Результати соцопитувань в Криму


Результати соцопитувань в Криму

Симферополь, 15 березня 2002 - Соціологи не дуже балують Крим результатами своїх досліджень. Але й ті, що оприлюднюються – викликають у спостерігачів чимало сумнівів. Переважна більшість соціологічних служб в автономії працюють під тими чи іншими політичними силами.

За останніми даними служби соціології Кримського Центру гуманітарних досліджень, якби вибори до українського парламенту відбулися наприкінці лютого, то в Криму більшість виборців голосувала б за комуністів – КПУ отримала 36% голосів респондентів. 9,6% опитаних кримчан збиралися голосувати за об’єднаних соціал-демократів, 9,4 – за блок “За єдину Україну”. Блоку Віктора Ющенка “Наша Україна” віддали б свої голоси 7%, 7,9% респондентів – голосували б за зелених. Руський блок, як свідчить опитування – отримав би лише 2,4%. Як стверджують соціологи Центру, своє дослідження вони проводили у 19 містах і районах Криму методом стандартизованого опитування 1200 потенційних виборців за квотною вибіркою, яка відповідає соціально-демографічній структурі населення півострова.

Втім, деякі політики одразу ж поставили під сумнів об’єктивність результатів проведеного дослідження. І не тільки через те, що цим Центром керує секретар Кримського рескому КПУ, соратник Леоніда Грача Володимир Казарін. Наприклад, представники кримського штабу Блоку Юлії Тимошенко були дуже здивовані, не побачивши БЮТи в опитувальному листі.

Не менше здивування висловив і прес-секретар кримського штабу “За ЄдУ” Сергій Винник. Він не зрозумів логіки авторів дослідження, які поруч з блоком “За єдину Україну” пропонували респондентам висловити своє ставлення до Аграрної партії і “Трудової України”, які, як відомо, увійшли до цього виборчого об’єднання. Чомусь розділеними виявилися також Руський блок та один з його фундаторів – партія “Союз”.

Тим часом представники блоку “За єдину Україну” кажуть, що за їхніми даними, “За ЄдУ” в Криму зараз підтримує близько 25% виборців. Координатор кримського штабу “Нашої України” Валерій Пробий-Голова дещо скромніший у своїх оцінках – в четвер він говорив про 22% цього блоку. Соціал-демократи об’єднані кажуть, що своїх опитувань не проводили, але розраховують на 12% голосів кримчан.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG