Доступність посилання

ТОП новини

Максим Стріха: “Така зухвала акція – намагання поставити поза закону УПЦ Київського патріархату – блискучий шанс, щоб люди перестали дбати про законність виборів”


Максим Стріха: “Така зухвала акція – намагання поставити поза закону УПЦ Київського патріархату – блискучий шанс, щоб люди перестали дбати про законність виборів”

Продовження

Київ, 14 березня 2002 -

Людмила Литовченко:

“Наші намагання запросити представників Генпрокуратури обговорити ситуацію навколо УПЦ Київського патріархату не увінчалися успіхом, ми діставали категоричні відмови взяти участь в прямому ефірі. Хотілося б почути припущення гостей, чому це сталося саме цими днями?”

Один з гостей прямого ефіру, доктор фізико - математичних наук, керівник наукових проектів Інституту відкритої політики Максим Стріха:

“Я прекрасно розумію, чим керувалися депутати, які писали цей запит, це, переважно, “ліві”, а також депутати з центристських фракцій, які сьогодні входять до блоку “За єдину Україну”.

Якщо Україна матиме свою помісну визнану церкву, зрозуміло, що незалежність цієї України буде утверджено назавжди. Через це з такою люттю проти цього виступають, скажімо, ті ж комуністи.

Показова стаття відомого депутата Андрія Деркача, який прямо пише: “Не дамо розірвати духовний зв’язок православної Москви з Києвом.” Але інше - чому це відбувається саме зараз?

Тут ми вступаємо в сферу припущень.

Але, по-перше, маємо відзначити: це відбулося після заяви Бойка, що, начебто, плануються якісь заворушення в результаті того, що опозиція буде перераховувати голоси.

Є й друга обставина. Сьогодні блок “За єдину Україну”, за всіма соціологічним даними, не отримує більше 6-7%, разом з цим є директивна вказівка, щоб цей блок отримав значно більше - кажуть 20-25% .

І, очевидно, громадськість намагаються відволікти.

Така зухвала акція – намагання поставити поза закону УПЦ Київського патріархату – блискучий шанс, щоб люди перестали дбати про законність виборів, а масово виходили на вулиці під гаслами : “Порятунку УПЦ Київського патріархату!”

Це безумовно, добре, спланована провокація. Я далекий від думки, що рішення такого рівня Баганець міг ухвалити сам без вказівки з вищих щаблів влади.

Ми є свідками страшної гри і важливо, щоб всі українці зараз були єдині, виступили, щоб цю гру припинити при самому її початку.”

Святішій патріарх Філарет:

“Генпрокуратура не подумала, що вона робить і які будуть наслідки. Ініціаторами цього протесту була не Генпрокуратура, а група депутатів на чолі з Катериною Самойлик, вона організувала збір тих підписів і подала Генпрокуратурі.

Чому вони це зробили? Бо комуністи, за соцопитуваннями, втрачають голоси в Україні, втрачають суттєво, і вони це бачать.

Для того, щоб на свій бік притягнути більше виборців, головним чином Московського патріархату( бо комуністи заявили, що вони підтримують тільки канонічну церкву Московського патріархату), ось вони і хотіли зробити послугу Московському патріархату, ліквідувати Київський патріархат.

Уже зараз ми відчуваємо, що Московський патріархат зайняв схвальну позицію по відношенню до протесту Генпрокуратури, тому протистояння посилюється, і це не служить на корить консолідації суспільства, особливо напередодні парламентських виборів”.

Людмила Литовченко:

“Державний комітет з питань релігій України також задіяний в цій справі.

Ми, на щастя, маємо позицію цього комітету, записану на стрічку. Держкомітет вважає законною реєстрацію УПЦ Київського патріархату в 1992 році.

Говорить заступник голови Держкомітету Микола Маломуж:

“Дійсно поступив протест з Генпрокуратури. Ми розглянули цей протест, провели оцінку матеріалів, поданих Генпрокуратурою, і наші юристи встановили: підстави для задоволення протесту незадовільні, і відправили Генпрокуратурі 7 березня відповідь з відхиленням цього протесту.

Ми вказали, що всі організаційні питання церкви вирішуються самою церквою. Зміни при створенні УПЦ Київського патріархату були зареєстровані законно.

Але ми зробили правовий аналіз, не включаючи політичні мотиви цього протесту”.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG