Бєлградська преса пише, що він протягом минулих трьох років часто зустрічався із закордонними дипломатами, зокрема американськими. Військова контррозвідка стежила за ним п’ять місяців і заарештувала його саме в час коли нібито передавав працівникові посольства США Джону Нейбору документи, які стосуються організації й структури служб безпеки в армії.
Подаючи у відставку, Перішич заявив що його дискредитовано у стилі найтемніших диктаторських режимів і додав, що Сербія на роздоріжжі: “Вона або піде шляхом яким йшла досі, або зникне в тумані фальшивого патріотизму й шалених політичних проекцій”. Немає сумніву, що він має на увазі президента Коштуніцу та політичні сили які його підтримують, включаючи й армію.
Окремі оглядачі у зв’язку з цим ставлять запитання: чи глава держави керує Збройними силами, чи генерали ним? Вони зазначають, що метою удару консервативних сил на Перішича був реформаторський та проєвропейський уряд Джінджича.
Лідери сербської правлячої коаліції у вівторок ввечері звернулися до Коштуніци з вимогою звільнити начальника військової контррозвідки генерала Олександра Томича. Партія Коштуниці вимагає відставки Джінджича. Мілошевичеві соціалісти – вимагають відставки і Коштуніци й Джінджича.
Громадян в цілому скандалі зокрема бентежить факт, що йдеться про боротьбу за владу не лише між окремими політичними фракціями, але й окремими службами розвідки й контррозвідки, які й після усунення Мілошевича залишилися недоторканними. В Сербії є принаймні п’ять таких служб. Щоби залишитися в грі, їм конче необхідні шпигуни й вороги. Якщо таких немає, треба їх вигадати.