Доступність посилання

ТОП новини

Битва за 25 округ з виборів до кримського парламенту


Битва за 25 округ з виборів до кримського парламенту

Симферополь, 26 березня 2002 - В Криму триває справжня передвиборча битва за 25 округ із виборів до Верховної Ради автономії. Тут балотується головний кримський комуніст Леонід Грач. І тут окружна комісія уже більше місяця не може зібрати кворум для того, щоб провести своє засідання.

Саме недієздатність окружкому №25, де балотується Леонід Грач і більшість мають його прихильники – змусила Центральну виборчу комісію Криму розглянути питання про зміст виборчого бюлетеня для цього округу. І вперше за останні три тижні на засіданні ЦВК автономії спостерігався кворум. Комуністи, які тривалий час блокували роботу комісії, тепер зробили усе, щоб до списку кандидатів потрапив їхній лідер – Леонід Грач. Згідно з рішенням ЦВК, у виборчому бюлетені округу №25 буде лише 5 прізвищ – крім самого кримського спікера – об’єднаний есдек Олександр Коновалов, представниця комітету “Прозора влада” Тетяна Красикова, член “Команди Куницина” Олександр Форманчук і безпартійний Сергій Підгорний. У цьому списку немає ще одного Леоніда Грача, який два місяці тому змінив своє ім’я й прізвище Олександр Папета на співзвучне зі спікерським, а також тезки лідера українських комуністів – Петра Симоненка.

Водночас голова кримського виборчкому Іван Поляков заявив журналістам, що це рішення буде переглянуте в залежності від вердикту Апеляційного Суду АРК, який у середу розглядатиме скаргу Леоніда Грача-першого на рішення місцевого суду, котрий скасував його реєстрацію місяць тому. За словами пана Полякова, якщо суд підтвердить це, то прізвище Грача буде викреслене з бюлетеня.

Тим часом у вівторок Прокуратура Криму порушила карну справу за фактом видачі мешканцю Симферополя Олександру Папеті паспорта на ім’я Грача Леоніда Івановича. За словами керівника прес-служби Прокуратури АРК Анатолія Титарчука, карну справу порушив виконувач обов’язків прокурора Криму Валерій Ришков, який офіційно повідомив про це кримського спікера Леоніда Грача. Крім того прокуратура автономії внесла до Верховного Суду України касаційне представлення з метою скасування й призупинення рішення місцевого суду про видачу підписних листів Грачу-Папеті. Крім того, пан Ришков повідомив, що рішенням Генпрокуратури України звільнений з посади прокурор Центрального району Симферополя, який раніше відмовив у задоволенні скарги кримського спікера. Нагадаю, що генеральний прокурор Михайло Потебенько, як і Леонід Грач - балотуються до українського парламенту за списком Компартії.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG