Доступність посилання

ТОП новини

Комуністи саботують роботу кримського виборчкому, щоб дати шанс своєму лідеру Леонідові Грачу


Комуністи саботують роботу кримського виборчкому, щоб дати шанс своєму лідеру Леонідові Грачу

Симферополь, 5 квітня 2002 - Комуністи саботують роботу кримського виборчкому, щоб затягнути час і дати шанс своєму лідеру Леонідові Грачу стати депутатом, а потім – і спікером Верховної Ради Криму, - таку заяву в інтерв’ю для Радіо “Свобода” зробив голова ЦВК автономії Іван Поляков.

В четвер інформагенції повідомили, що Верховний Суд України взяв до розгляду скаргу голови Верховної Ради Криму, комуніста Леоніда Грача, який наполягає на скасуванні рішення суду першої інстанції про зняття його з виборів до кримського парламенту. Однак, коли саме розпочнуться слухання за справою Леоніда Грача – не відомо. Зате стає зрозумілою тактика кримських комуністів, які вдалися до саботування роботи Виборчої комісії АРК. Там прихильники Леоніда Грача мають свою “фракцію”, і в четвер ЦВК автономії уже вкотре не змогла зібратися на своє засідання.

Як заявив голова кримського Центрвиборчкому Іван Поляков, 5 його колег, в тому числі й заступник Михайло Денисов – “граються у політику”. Водночас він наголосив, що у будь-якому випадку їх не вдасться зірвати процес підбиття підсумків голосування. За його словами, вибори в Криму загалом відбулися, дві третини депутатів обрані. І навіть, якщо Центрвиборчком автономії не зможе затвердити ці результати, кандидати у депутати, які виграли, зможуть звернутися до суду, який примусить, якщо не комісію, то її голову видати переможцям тимчасові депутатські посвідчення.

Згідно з чинним законодавством, перша сесія новообраного кримського парламенту має відкритися не пізніше 29-го дня після проведення виборів. Іван Поляков вважає, що, підтверджуючи свій депутатський статус через суд, кримські парламентарі цілком у змозі зібратися на сесію 29-30 квітня. Навіть при тому, що комуністи намагаються й намагатимуться відтягнути проведення першої сесії. По-перше, вони сподіваються, що до того часу Верховний Суд України розгляне скаргу Грача. А по-друге, наприкінці місяця мають пройти повторні вибори в кількох округах, де комуністи вважаються фаворитами.

Місцеві спостерігачі відзначають і той факт, що виборча комісія округу №25, де балотувався Леонід Грач і де більшість мають теж комуністи, досі не затвердила і не подала до ЦВК автономії протокол з результатами голосування. Секретар кримського виборчкому Євгенія Смирнова каже, що не знає причин такого затягування з боку окружної комісії, оскільки уже два дні не може додзвонитися до її голови – комуніста Олександра Гуцаленка. Водночас, вона підозрює, що це робиться навмисно – немає протоколу, значить – немає можливості оскаржити результати виборів у суді.

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG