Доступність посилання

ТОП новини

Близький Схід


Близький Схід

Прага, 10 квітня 2002 – Головна увага західних коментаторів і далі зосереджена на останніх близькосхідних подіях і на поїздці держсекретаря США Пауела по країнах цього регіону.

Газета «Вашингтон пост» містить коментар колишнього міністра юстиції Ізраїлю Йосі Бейліна, у якому автор аналізує нинішній візит держсекретаря США Пауела на Близький схід. Сьогодні ситуація в регіоні набагато складніша, ніж вона була у червні минулого року, під час попереднього візиту держсекретаря. Нині вже неактуальний мирний план директора ЦРУ Тенета, запропонований минулого року, коли інтифада, тобто палестинське повстання було в початковій стадії, пише автор. Нині конфлікт переріс у справжню війну, яку, на думку автора, неспроможна зупинити жодна зі сторін. Тому нові мирні домовленості, як підкреслює на закінчення колишній міністр юстиції Ізраїлю, повинні підписувати нові люди з обох сторін, які зможуть дотримати своїх обіцянок.

Британська газета «Індепендент» коментує тим часом рішення Багдада тимчасово стримати експорт нафти на знак протесту проти окупації Ізраїлем палестинських земель. Газета критикує це рішення, яке по суті не матиме жодного впливу на перебіг подій на Близькому сході, а лише ударить по економіці і соціальному становищі населення Іраку. Досі, як підкреслює газета, Рада безпеки ООН дозволила Багдадові продавати обмежену кількість нафти для закупівель товарів першої необхідності й ліків для населення. Однак, з іншого боку рішення Багдада без сумніву вплине на рівень цін на нафту на світових ринках. Газета підкреслює при цьому, що 70 відсотків світового видобутку нафти припадає саме на політично вразливі регіони.

Тему близькосхідної кризи порушують також усі провідні європейські газети. Коментатори схвально відгукуються на активізацію зусиль Сполучених Штатів у справі вирішення ізраїльсько-палестинського конфлікту і на їхню жорсткішу позицію щодо політики Шарона в палестинському питанні.

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG