Доступність посилання

ТОП новини

Міжнародна амністія на захист полонених Аль-Кайди і Талібану


Міжнародна амністія на захист полонених Аль-Кайди і Талібану

Прага, 15 квітня 2002 – Міжнародна правозахисна організація Амнесті Інтернешанел з резиденцією в Лондоні знову порушила справу бойовиків Аль-Кайди і Талібану, захоплених в Афганістані під час антитерористичної операції і перевезених на американську базу Гуантанамо. Міжнародна Амністія закликає уряд США надати захопленим терористам статус військовополонених і всі права, які витікають із цього статусу.

Міжнародна правозахисна організація Амнесті інтернешанел в понеділок оприлюднила звіт, який вона минулого тижня надіслала адміністрації Сполучених Штатів. Автори цього 62-сторінкового документа знову гостро скритикували Сполучені Штати за порушення прав в’язнів Аль-Кайди і Талібану, перевезених на американську військову базу Гуантанамо на Кубі. Головне звинувачення торкається відмови Вашингтона надати в’язням статус військовополонених, який поставив би їх під захист Женевської конвенції. Цей статус гарантує в’язням юридичну оборону, доступ до них журналістів і, найголовніше, передбачає їхнє звільнення після закінчення воєнних дій. Далі Міжнародна Амністія вимагає конкретно визначити терміни затримання полонених, час і місце судового процесу над ними.

Із подібним протестом керівництво Амністії звернулося до адміністрації США у січні, проте військове командування США категорично відмовилося обговорювати питання надання статусу військовополонених терористам.

За словами представників Пентагону, міжнародні терористи не представляють армії жодної з країн, які перебували у стані війни, тому вони не можуть бути кваліфіковані як військовополонені. Крім того, говорити нині про терміни судового процесу було б передчасно з огляду на слідство, яке триває над ними на базі Гуантанамо і яке ускладнюють мовні бар’єри, відмова в’язнів співпрацювати зі слідчими, а також триваюча антитерористична кампанія в Афганістані й інших країнах світу. За словами військового командування США, задоволення вимог міжнародних правозахисних організацій до закінчення слідства і антитерористичної кампанії могло б поставити під загрозу нових терористичних актів життя багатьох людей у різних країнах світу.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG