Доступність посилання

ТОП новини

В Івано-Франківську було урочисто відзначено 90-річчя з часу створення “Пласту”


В Івано-Франківську було урочисто відзначено 90-річчя з часу створення “Пласту”

Івано-Франківськ, 15 квітня 2002 – Українські скаути на Прикарпатті зараз є однією з найпотужніших громадських організацій для молоді. Новітня історія “Пласту” на Івано-Франківщині починається з весни 1990 року. В лавах українських скаутів зараз кілька сот юнаків та дівчат. Їхні осередки є практично в усіх районах області.

Варто також згадати, що перший у країні пластовий гурток з’явився навесні 1912 року. Він почав діяти у Львові під орудою Олександра Тисовського. Саме тоді українські гімназисти склали першу пластову присягу.

Пізніше саме пластуни стали основою легіонів Українських січових стрільців. Чимало з них воювало в лавах Української повстанської армії.

На сьогоднішній день пластунські станиці діють по всій країні. Незважаючи на не надто велике сприяння з боку держави, український “Пласт” розгорнув свою дієву інфраструктуру. Літні табори, мандрівки горами, дельтапланеризм, гірські лижі, а також подорожі річками та морем – усе це діяльність українську “Пласту”.

Окрім цього, важливим є також те, що в пластових домівках та таборах юнаки та дівчата різного віку вивчають українську культуру, звичаї та історію. Їх готують до самостійного життя згідно з заповітами засновника скаутського руху генерала Бейден-Пауела.

Велике значення цій організації надають у багатьох школах на Івано-Франківщині. Вона користується також дієвою підтримкою мера обласного центру Прикарпаття.

Пластуни ж тим часом під час святкування свого ювілею запрошували до своїх лав нових людей. Мабуть, тому більшість із учасників урочистого дійства були студентами та школярами.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG