"Є таке українське прислів’я, що часто швець ходить без чобіт. Я б порекомендував прочитати інформацію, яка була розміщена на веб-сайті Радіо Свобода: інтерв’ю Славка Волинського з віце-прем’єр-міністром Росії паном Христенком, де пан Христенко відповів: Росія не ставить перед собою питання членства в Європейському Союзі. Ми ставимо перед собою питання членства в Європейському Союзі. Нам потрібно дещо більш конкретний, дещо більш гарантований, виходячи з майбутнього членства України...."
Пане Шпек, вибачте будь-ласка, але я Вас запитала не про позицію України чи позицію Росії, я Вас запитала про ставлення Європейського Союзу і тут, наскільки мені відомо, думка одностайна, тут взагалі навіть немає ніяких сумнівів у тому, що російські дипломати і дипломати Європейського Союзу мають значно тісніші контакти ніж, зокрема, українські. На це є дуже багато причин і ...
"Я б порекомендував Вам приїхати до Брюсселя і вивчити це питання, бо з Праги не все видно. "
Я у всякому разі говорю не з точки зору Праги, а з точки зору того ж Брюсселя і експертів, які працюють у Брюсселі і коментують контакти Європейської комісії з різними державами. Якщо у Вас склалася інша точка зору, то це мабуть, позитивна річ і хотілося, аби були якісь конкретні підтвердження...
"В нас надзвичайно активні стосунки, які дають право говорити про покращення виконання положень Угоди про партнерство й співробітництво в галузі юстиції і внутрішніх справ. 12 грудня минулого року під час засідання Комітету з питань співробітництва між Україною і Європейським Союзом було затверджено план спільних дій між Україною і ЄС у галузі юстиції і внутрішніх справ. Зараз завершується погодження щорічного такого плану виконання цього, який буде обов’язковим для України, Європейської комісії і окремих країн членів, які будуть залучені до роботи. Галузь юстиції і внутрішніх справ передбачає спільні заходи по боротьбі з контрабандою, нелегальною міграцією, організованою злочинністю, контрабандою людських органів, зброєю, торгівлею жінками. Це перший такий прецедент у стосунках Європейського Союзу з третіми країнами.
Дякую пане Шпек...
"Я Вам ще дам прикладів. Під час засідання підкомітету з питань енергетики, науково-технічного співробітництва, транспорту, телекомунікації була досягнута домовленість про створення кількох робочих груп, які повинні конкретизувати напрямки спільної роботи в окремих галузях..."
Дозвольте Вас перебити. Я вірю, що прикладів такої Вашої щоденної роботи є дуже багато. Дякую ...
"Я Вам теж щиро дякую за Ваш інтерес і готовий Вам давати багато інформації, щоб у Вас теж складалося об’єктивне враження про стосунки України і Європейського Союзу."
Звісно, що ми не може покладатися на оцінку лише українських дипломатів. Олександр Павлюк, експерт з питань європейської політики, який зараз працює у Відні, каже Радіо Свобода, що Росія нині має кращі контакти ніж Україна не лише із Європейським Союзом, але і із Заходом загалом. Ось його аргументи:
"Після відомих трагічних подій 11-го вересня суттєво зросла вага Росія як партнера й союзника у боротьбі з тероризмом і як потенційне джерело енергоресурсів для Заходу. І тому очевидно, що Росії приділяється набагато більша увага. Друге, це те що, на жаль, Росія сьогодні має репутацію як країна в якій відбуваються внутрішні політичні й економічні реформи, погоджуємося ми з цим чи ні, а Україна має досить негативний імідж за кордоном. Так само, якщо говорити про той географічний регіон, в якому знаходиться Україна, Європейський Союз завжди буде більше приділяти більше відносинам із Росією, хоча б через розміри Росії і її геополітичну, економічні вагу для Європейського Союзу. Інша справа, що Україна, визначившись у своєму бажанні стати членом Європейського Союзу, не викликає в Європейського Союзу довіри як країна, яка дійсно просувається на шляху до європейських стандартів і це гальмує розвиток відносин Україна-ЄС."