Доступність посилання

ТОП новини

Євросоюз розглядає можливість запровадження санкцій проти Білорусі


Євросоюз розглядає можливість запровадження санкцій проти Білорусі

Прага, 26 квітня 2002 - Цього тижня білоруська проблема обговорювалася в різних пан європейських організаціях, зокрема в ОБСЄ та Європейському Союзі. Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив у посланні парламентові, що Консультативно-моніторингова група ОБСЄ вже не може працювати в Мінську без зміни її мандату. Раніше білоруська влада фактично вислала керівника цієї групи. Представники європейських структур почали казати про можливість санкцій проти Білорусі.

На заяву Олександра Лукашенка про те, що група ОБСЄ далі діяти в Білорусі не може, бо за весь час свого існування вона виконувала, як сказав Лукашенко, лише одне завдання – зринути діючу білоруську владу, -- відреагував цьогорічний голова ОБСЄ – міністр закордонних справ Португалії. Його представник у справах Білорусі, України, Молдови та Чечні Луіш Кобасо на моє запитання, чи має сенс продовжувати переговори з офіційним Мінськом про майбутнє групи ОБСЄ в Білорусі, відповів так:

Луіш Кобасо:

«Переговори тривають, але, з іншого боку, ми також працюємо з Європейським Союзом та іншими міжнародними організаціями, щоб дати узгодити відповідь на цю позицію Білорусі.»

Я запитав Луша Кобасо, які саме заходи щодо Білорусі може зробити Європа.

Луіш Кобасо:

«Європейський Союз весь час дуже міцно підтримував позицію ОБСЄ стосовно Білорусі. 15 квітня Європейський Союз оприлюднив відповідну декларацію, підтримавши дії голови ОБСЄ та нашу позицію. Євросоюз на стороні ОБСЄ. Зараз Європейський Союз серед своїх 15 членів обговорює, які заходи можна вжити щодо Білорусі – щоб відповісти на останні рішення її уряду, а саме на не продовження постійної візи пану Ривольє.»

Заявив представник діючого голови ОБСЄ у справах Білорусі, України, Молдови та Чечні Луіш Кобасо.

Нагадаю, що Мішель Ривольє був заступником глави місії ОБСЄ в Мінську, а із січня цього року очолював цю місію, після від’їзду глави Ганса-Ґеорґа Віка, якого білоруський президент оголосив шпигуном. Минулого тижня білоруська віза Мішеля Ривольє закінчилася, і він змушений був також поїхати з Білорусі.

На переговорах з ОБСЄ офіційний Мінськ заявляє одне: доки не буде змінено мандат місії, вона працювати в Білорусі не зможе.

Проте новий міністр закордонних справ Португалії Антоніо Мартиньш да Круш чітко заявив: мандат групи ОБСЄ в Мінську залишився та залишатиметься без змін. Діючий голова ОБСЄ не бажає створювати прецедент, коли влада будь-якої країни може диктувати свої умови всій організації та ліквідувати місію ОБСЄ в цій країні.

Отже, чи може Європа вжити якісь санкції проти Білорусі? – запитав я Луша Кобасо.

Луіш Кобасо:

«Однозначно можуть бути. Санкції зараз вивчаються. Санкції не розглядаються як головний засіб, але їх не виключено. Це одна з можливостей, - сказав представник діючого голови ОБСЄ.»

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG