Доступність посилання

ТОП новини

В Одесі українських визволителів не шанують... Шанують лише червоних...


В Одесі українських визволителів не шанують... Шанують лише червоних...

Одеса, 9 травня 2002 - В Одесі відзначили так званий день Перемоги. Щоправда, у різноманітних заходах з цієї нагоди брали участь лише владні чиновники. Політичні партії національно-демократичного спектру цього дня без діяли, що можна пояснити результатами минулих виборів.

Лише громадські організації, – Ліга українських жінок, “Просвіта”, - знову заявили про необхідність визнати на державному рівні бійців УПА та вшановувати їх належним чином.

Щоправда, надії на виконання цих вимог немає жодної. Ставлення міської влади в Одесі до пам'яті про українських національних героїв є своєрідним, а на минулих парламентських виборах до Верховної Ради України потрапив Ігор Резнік, який свого часу позбавив причорноморське місто провулка на честь Романа Шухевича. Він називав командувача УПА нацистським коляборантом і не звертав жодної уваги на численні протести громадськості.

Під час виборчої кампанії у березні поточного року активісти громадського молодіжного комітету опору “За Правду” та організації “Щит Батьківщини” відновили таблички з назвою “Провулок Романа Шухевича” зірвані вандалами від влади. Таблички ці висять дотепер. Їх не наважилися зірвати навіть лояльні до міської влади працівники СБУ та УМВС, хоча погрози такі мали місце. Приміром, на організатора відновлення провулка на честь головнокомандувача УПА Романа Шухевича – Андрія Юсова порушено карну справу і йому дотепер погрожують різноманітними репресіями.

Зрозуміло, що 09 травня, як і у всі інші дні, ветерани повстанського націоналістичного руху в Одесі залишалися без належної уваги з боку влади. Про них просто забули і не згадують на жодне зі свят.

На Миколаївщині ситуація подібна. На вшанування ветеранів УПА та ОУН, які боролися проти червоних та нацистських окупантів, коштів у бюджеті немає. Але, міська влада Південноукраїнська, Миколаївської області знайшла не один мільйон гривень на побудову Меморіального комплексу так званим визволителям.

Нажаль, правду про дії червоних “визволителів” на Півдні України і сьогодні можна прочитати з діаспорних видань. Нині в Одесі кажуть, що “правління комуністів було і є страшнішим ніж румунська окупація...” І це не випадково. Посаду міського голови займає комуніст із тривалим партійним стажем Руслан Боделан. З приходом його до влади у школах тепер не вивчають правдивої історії України, боротьби українців за свою свободу... Тут шанують перш за все російську мову, будинки Храмів так само передають УПЦ Московського Патріархату.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG