Доступність посилання

ТОП новини

Одеського суддю Писларя нині називають “другий Яковлєв”...


Одеського суддю Писларя нині називають “другий Яковлєв”...

Одеса, 22 травня 2002 - Мова йде про суддю Володимира Яковлєва, який у Кіровограді скасував результати виборів мера Одеси березня 2002 року.

У 2002 році подібну місію виконав суддя Жовтневого райсуду Одеси. Процес завершився, але протистояння навколо результатів голосування 31 березня 2002 року не вщухає. На Одесу чекають нові суди, нові позови...

Екс - кандидат на посаду Одеського міського голови, народний депутат України Едуард Гурвіц не покладав особливих надій на справедливість суду в Одесі.

Ігор Столяров: Суддя Жовтневого райсуду Одеси виніс вирок за Вашим позовом, де Ви вимагаєте скасувати результати виборів міського голови й депутатів міськради. Якою є Ваша оцінка?

Едуард Гурвіц: Із самого початку дії судді Віктора Писларя засвідчили, що суд має замовний характер.

Активно відхилялися будь які клопотання нашої сторони. Суд нічого не робив для вивчення матеріалів, які підтверджують фальсифікацію виборів. А ці матеріали були більш ніж переконливими.

Суд не забажав одержати жоден із документів які б продемонстрували, що різниця між представленими у міськвиборчком паперами і тими, які фактично були на руках у членів комісій, є вражаючими. Суд не забажав навіть ознайомитися зі списками виборців, а це взагалі піддавало сумніву необхідність проведення процесу, адже чітко доведено, що біля 200 будинків були двічі включені до списків для голосування і серед них 100 багатоповерхових будинків.

Зрозуміло, що у такій ситуації суддя пішов навіть на жахливі, із точки зору юриспруденції, заходи. Він навіть не зупинив процес коли було порушено карну справу Генеральною прокуратурою України.

Ігор Столяров: Про що це свідчить?

Едуард Гурвіц: Це свідчить про дві речі.

По перше, українська судова система не лише недосконала, але стала гальмом на шляху розвитку нашої державності.

По друге, українські судді відчувають себе настільки безкарними, що дозволяють собі робити сенсаційні незаконні речі.

Прикро, але на мою думку, держава нічого не робить для того щоби виправити ситуацію у судовій гілці влади.

Ігор Столяров: Що далі будете робити Ви і блок Віктора Ющенка “Наша Україна”?

Едуард Гурвіц: нами вже оскаржено дії судді Віктора Писларя. Мова йде про факти відхилення клопотань. Щоправда, і тут так званий суддя Пислар чинить нам різноманітні перешкоди, адже такі скарги подаються через Жовтневий райсуд.

Незрозумілою є і позиція голови Жовтневого райсуду Одеси пана Галовченка, який мав би зробити все можливе для того щоби у приміщенні суду та на території міста Закон виконували.

Що стосується блоку Віктора Ющенка “Наша Україна” то, наскільки я знаю, він теж не буде без діяти. Лідер блоку Віктор Ющенко та його провідні члени неодноразово говорили, що вони зроблять все для того щоби результати виборів в Одесі були скасовані, бо мала місце найбільш брутальна фальсифікація.

Фактом є і те, що в Одесі переможцями стали не мешканці міста, які голосували, а ті хто приватизував собі право оголошувати себе переможцем. Я маю тут на увазі Руслана Боделана.

Сподіваюсь, що Генеральна прокуратура, під час розслідування фактів фальсифікації виборів в Одесі, буде об’єктивною. А блок “Наша Україна” і далі буде робити все можливе щоби справедливість перемогла, адже у цих умовах в Україні проведення чесних виборів не можливе...

Незабаром в Україні Президентські вибори. Якщо так обирати то Президентом України можна обрати і цуценя “ЖУЧКУ”, бо обирають не виборці а влада. “Ми обирали й будемо це робити, як забажаємо” – і нині таке ми чуємо від владних чиновників, яких і людьми називати не повертається язик. Практика проведення нинішніх парламентських та регіональних виборів для України є ганебною і вона особливо проявилася в Одесі...”

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG