Доступність посилання

ТОП новини

Казахстан: наступ влади на журналістів


Казахстан: наступ влади на журналістів

Прага, 22 травня 2002 – Спалення вщент офісу опозиційної газети, побиття двох опозиційних журналістів і спроби закриття опозиційного телеканалу – такими подіями живе останні дві доби Казахстан. Тут розпочався справжній наступ на опозиційні засоби масової інформації, які повідомляли про корупцію влади і швейцарські рахунки президента Нурсултана Назарбаєва.

Сьогодні вранці вщент згоріла редакція казахського російськомовного тижневика "Деловое обозрение- Республика". О 4 ранку офіс газети закидали пляшками з горючою сумішшю, так званими коктейлями Молотова. Ніхто не постраждав, але все обладнання, включно з комп’ютерами згоріло вщент.

Говорить головний редактор тижневика Ірина Петрушова: "Я можу однозначно сказати, що це – політичне переслідування".

Напад на тижневик стався через кілька днів після того, як в офіс підкинули здохлого собаку без голови із запискою з останнім попередженням журналістів. У березні редактор Ірина Петрушова отримала поштою похоронний вінок із її ім`ям. Журналісти тижневика проводили своє розслідування корупції в оточенні президента Назарбаєва і писали про те, що сам президент перекачує гроші з бюджету країни до швейцарських банків для власного користування. Уряд Казахстану визнав існування одного швейцарського рахунку, створеного начебто, як резервний фонд для підтримки казахської економіки, але сам Назарбаєв відкидає звинувачення.

За кілька годин до нічного інциденту з тижневиком "Деловое обозрение – Республика", пізно ввечері у вівторок четверо незнайомих удерлися до Алматинського офісу іншого опозиційного видання, газети "Солдат" і нещадно побили двох журналістів. Ось що нам повідомив редактор газети Ермурат Бапі: "Це – політичне замовлення. Люди, які виконували його перед тим, як піти ще раз копнули в голову нашого співробітника і сказали наступне: це вам – останнє попередження!"

Поки замовлені бандити розправляються з опозиційними газетами, Генеральна прокуратура Казахстану повідомила, що збирається відібрати ліцензію в телеканалу ТАН. Опозиційна партія Демократичний вибір Казахстану вважає, що влада хоче закрити канал узагалі. Як пише у середу російський щоденник "Комерсант", "Демократичний вибір" збирається оприлюднити матеріали з доказами про незаконні операції влади на залякування опозиції.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG