Доступність посилання

ТОП новини
16 серпня 2020, Київ 00:00

Приїзд президента США Джорджа Буша до Москви одержав міцну підтримку від офіційного Брюсселя


Приїзд президента США Джорджа Буша до Москви одержав міцну підтримку від офіційного Брюсселя

Брюссель, 23 травня 2002 - Зокрема позитивно оцінює цей візит в НАТО Джордж Робертсон. Про це він заявив нашому брюссельському кореспондентові Славку Волинському. Зокрема він зазначив, що нинішня зустріч у Москві президента США та Росії стане доброю преамбулою до саміту Росія – НАТО, який відбудеться 28 травня в Римі.

На запитання до Генерального секретаря Північно-Атлантичного союзу Джорджа Робертсона , який головний позитив для НАТО несе візит Джорджа Буша до Москви, генсек альянсу відповів:

“Цей візит не просто політична символіка, яка засвідчує якісно новий етап у взаєминах між США і Росією. Важливе значення цього візиту полягає у підписанні договору про скорочення ядерних озброєнь. І це корисно не лише для Росії і США, - продовжив Джордж Робертсон, - і не лише для НАТО, але і для цілого світу. Крім того, - зазначив в інтерв'ю для “Радіо Свобода” генеральний секретар альянсу, - московська зустріч лідерів двох держав, сподіваюсь, стане доброю передмовою до майбутнього саміту Росія – НАТО , який через кілька днів відбудеться в Римі.”

З подібним запитанням я звернувся до колишнього офіційного представника НАТО, а нині політичного коментатора американського військового видання “Армд форсис джорнал” Ніка Фйорензи. Він коментує нинішню московську зустріч Джорджа Буша й Володимира Путіна так:

“Ну, по-перше, Буш вирушив до Москви не лише для того, щоб підписати договір про скорочення ядерних озброєнь. Більш важливим знаком цієї зустрічі є прогрес у різкому покращенні взаємин між Москвою й Вашингтоном. Це стало помітним після трагедії 11-го вересня. Стосовно ж договору про скорочення ядерних озброєнь , немає жодного сумніву, що це надзвичайно потрібний документ , який веде до зменшення величезної кількості ядерних боєголовок , що накопичились і у США й у колишньому Радянському Союзі протягом “холодної війни”. Нині дві суперсили мають у своїх арсеналах понад десять тисяч боєголовок. А вже після імплементації договору ми матимемо лише по кілька тисяч такої зброї. І на завершення американський коментатор відзначив, що римський саміт НАТО - Росія, який офіційно розпочнеться 28-го травня, тобто, образно кажучи неформально вже розпочав свою роботу в Москві.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG