Нинішній голова угорської Соціалістичної партії Ласло Ковач, яскрава особистість якого зіграла не останню роль у перемозі цього об’єднання на останніх парламентських виборах в Угорщині, аж ніяк не являється новачком у дипломатії.
З 1994 до 1998 року він уже очолював Міністерство закордонних справ у складі урядової коаліції соціалістів та вільних демократів.
Звісно, що й Україна для нього не є такою собі загадковою «терра інкогніто». Ласло Ковач неодноразово відвідував Київ з офіційними візитами і особисто знайомий з багатьма відомими українськими політиками першої величини - Кучмою, Зленком, Удовенком, Олександром Морозом, а також Борисом Тарасюком, опальним міністром закордонних справ, який також бував із відповідними візитами у Будапешті.
Не слід забувати, що Ковач, донедавна голова найбільшої опозиційної партії в Угорщині, так би мовити, по роду своєї діяльності і згідно з дипломатичним етикетом, зустрічався з новопризначеними українськими дипломатами високого рангу, які мають про нього думку, як про людину з гострим аналітичним розумом і здібностями організатора.
Представники лівоцентристських угорських видань, зазвичай, традиційно бувають на брифінгах в українському посольстві. Звідси, очевидно, і добра поінформованість тих же соціалістів про становище двосторонніх відносин між двома країнами.
Втім, не слід наразі і переоцінювати і можливості окремої особи, навіть, якщо вона займає не саму останню сходинку у політичній ієрархії даної держави. Адже, майбутній міністр закордонних справ, насамперед, буде командною людиною в уряді лівих-лібералів на чолі з Петером Медіші, а кабінет-міністрів , в першу чергу, опікуватиметься інтересами країни.
Основними завданнями історичної ваги зовнішньополітичного відомства Ласло Ковач, наприклад, назвав завершення євроатлантичної інтеграції. І це зрозуміло, бо це майбутнє Угорщина пов’язує з цивілізованою Європою.
Разом із тим, майбутній керівник угорського МЗС виділив у ранг першочергових пріоритетів зміцнення регіональної безпеки, яку неможливо уявити собі без участі України. Не виключено, що останню можуть долучити і до співпраці у рамках роботи Вишеградської четвірки, ініціатором створення якої у свій час виступила Угорщина і котра такої можливості щодо Києва аж ніяк не виключає.
Особливою турботою угорського зовнішньополітичного відомства Ковач називає піклування справами закордонних угорських меншин, у тому числі на Україні, кількістю майже 170 тисяч осіб .
Отже, із великою вірогідністю можна говорити, що український напрямок угорської політики за Ласло Ковача набуде куди чіткіших обрисів, ніж досі.