Доступність посилання

ТОП новини

Сьогодні закінчився візит до Білорусі членів спеціальної робочої групи Парламентської асамблеї ОБСЄ з білоруських питань


Сьогодні закінчився візит до Білорусі членів спеціальної робочої групи Парламентської асамблеї ОБСЄ з білоруських питань

Мінськ, 23 травня 2002 - Сьогодні закінчився візит до Білорусі членів спеціальної робочої групи Парламентської асамблеї ОБСЄ з білоруських питань. Глава делегації Ута Цапф із Німеччини заявила, що сподіванні, які покладалися на цей візит, не справдилися: конфлікт довкола групи ОБСЄ в Мінську так і не було розв’язано. З грудня минулого року група працює без свого глави, його заступника було фактично депортовано у квітні, а 1 червня закінчується білоруська віза останнього досвідченого дипломата в складі цієї групи.

Депутат німецького бундестагу Ута Цапф на прес-конференції за підсумками 4-денного візиту до Білорусі сказала, що залишаються глибокі розбіжності між європейським підходом та позицією білоруської влади. "Майбутнє стосунків Білорусі з міжнародними організаціями дуже пов’язано з майбутнім місії ОБСЄ в Мінську", - заявила Ута Цапф та додала, що це можна назвати певною кризою.

Делегація Парламентської асамблеї ОБСЄ так і не спромоглася одержати відповідь від представників білоруської влади, чи буде подовжено візу тимчасовому керівнику групи Ендрю Карпентеру. Тим часом 1 червня закінчується не лише його віза, але й крайній строк, визначений ОБСЄ та Євросоюзом, для прийняття Білоруссю нового повноцінного глави групи ОБСЄ в Мінську німецького посла Ебергарда Гайкена. Ще один член делегації - шведський парламентарій Урбан Алін наголосив, що покращити ситуацію в Білорусі може передусім Москва. Він нагадав, що незабаром відбуватимуться саміти НАТО та Євросоюзу за участю Росії, та сказав, що Москва робить швидкі кроки щодо інтеграції із Заходом. "Не може Росія йти в один бік, а Білорусь - в інший", - заявив Урбан Алін та додав: "Я закликаю білоруську владу визначитися, в якому напрямку рухатися. Саме тепер надійшов час для такого рішення".

Член делегації та депутат парламенту Латвії Хелена Демакова заявила, що для неї особисто головним питанням є люди, які зникли в Білорусі. "Доки немає відповіді на це запитання, неможливо казати про якісь зміни в Білорусі. Немає нічого більш важливого, ніж людина", - сказала представниця Латвії. Вона ж закликала позбавитися ілюзій, що хтось зможе залишитися без покарання, та нагадала: "Ми бачимо, що зараз відбувається з Мілошевічем".

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG