Доступність посилання

23 Жовтень 2017, Київ 22:48

Хорватія і хорвати – історія та сучасність...


Хорватія і хорвати – історія та сучасність...

Прага, 29 травня 2002 – Хорвати – слов’янський народ півдня Європи. Його історичні сліди в археологічних і літописних даних виходять із західної частини нинішньої України і українських Карпат. Так, як й інші слов’янські племена, хорвати з’являються на півдні континенту ще з VI століття. У наш час Хорватія є незалежною європейською республікою, яка святкує у цін дні 12-ту річницю незалежності.

В УІ-УІІ століттях хорватські племена зайняли частину давньої Далмації та Панонії. З 925 року хорватів об’єднав у князівство князь Томислав; з 1102 року до 1918 Хорватія була у складі Угорського королівства; ХУІ- ХУІІ століття – частина Хорватії під турецьким пануванням ; з 1918 у королівстві Сербо-Хорватсько-Словенському / з 1929 - королівство Югославії/ мав місце конфлікт із сербами; 1941 року – Хорватія незалежна держава. Після її ліквідації загонами Броз Тіто 1945 року Хорватія стала союзною республікою комуністичної Югославії.

30 травня 1990 року Хорватія проголосила свою незалежність але її довелося відстоювати у збройній боротьбі з місцевими сербськими формуваннями та федеральною армією, яка тривала з літа 1991 до листопада 1992. Хорватія внаслідок цих подій втратила частину своїх територій /сербські республіки у Східній та Західній Славонії й Країну/. 1995 рок бої було відновлені і Хорватія відвоювала собі Країну та Західну Славонію. Ці балканські війни супроводжувалися військовими злочинами супроти людства, як із боку сербів, так і з хорватського боку. Тому й нині Гаазький трибунал розглядає низку справ щодо воєнних злочинів тих часів.

Хорватія, як і Україна, намагається акцентувати свою політики у євроатлантичному напрямку, декларує свої намагання про вступ до НАТО і ЄС. Економіка країни характеризується як перехідна, з відповідними рисами у розвитку господарства. 2000 року в країні відбувся досить відчутний економічний спад. Нині в Хорватії проживає понад 4,7 мільйона населення, 78 - відсотків хорвати, а також серби, словенці, угорці. Хорватія має сприятливі умови для розвитку туризму з чудовими Адріатичними пляжами, чимало історичних пам’яток, розпочинаючи ще з римських часів.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
XS
SM
MD
LG