Доступність посилання

ТОП новини

9 липня НАТО сподівається почути від України чіткіші пояснення про її наміри


9 липня НАТО сподівається почути від України чіткіші пояснення про її наміри

Прага, 29 травня 2002 – Президент Білорусі Лукашенко не виключає можливості зближення з НАТО і його країни. У Чернігові він заявив, що Білорусь пильно спостерігає за українськими кроками до НАТО, робитиме з цього висновки, і можливо наслідуватиме Україну. Але, що саме може запропонувати Україна НАТО на даному етапі, і як собі уявляє нові взаємини з альянсом Брюссель сподівався почути від Леоніда Кучми 9 липня у Києві, коли відбудеться засідання Північноатлантичної Ради. Але несподівано у середу до штаб-квартири альянсу прибув міністр закордонних справ Анатолій Зленко з метою вручити Генеральному секретареві Джорджу Робертсону офіційний лист від українського уряду про наміри Києва інтегруватися до НАТО.

Представник НАТО у Києві Мішел Дюрей (Michel Duray) повідомив Радіо Свобода, що НАТО сподівається почути від України більше деталей під час візиту Генерального Секретаря НАТО Джорджа Робертсона до Києва 9 липня.

"Справді, в липні, ми матимемо нараду Північноатлантичної Ради в Україні на відзначення 5 річниці підписання Хартії, і, звісно, під час святкувань ми плануємо провести переговори на найвищому рівні. Я припускаю, саме тоді українська сторона виступить із якоюсь декларацією."

Щоправда, Дюрей не відповів на запитання Радіо Свобода, якою може бути реакція НАТО на бажання Україною членства, але зазначив, що процес вступу складний: кандидатам слід дотримуватися певних стандартів, лише у військовій сфері, а й у демократичному та економічному розвитку.

За прогнозами колишнього радника президента Картера Збігнєва Бжезинського, найближчими роками, НАТО продовжить розширення на Схід, яке охопить і Україну. В інтерв’ю італійському щоденникові "Ла Стампа" він сказав, що інтеграція Росії із Заходом також неминуча.

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG