Доступність посилання

ТОП новини

Міжнародна Амністія критикує Сполучені Штати


Міжнародна Амністія критикує Сполучені Штати

Прага, 29 травня 2002 – Правозахисна організація Міжнародна Амністія 28 травня оприлюднила щорічний звіт, у якому різко критикує низку держав світу, на чолі зі Сполученими Штатами, за порушення прав людини в рамках кампанії боротьби з тероризмом.

Експерти вивчали ситуацію у понад ста державах світу, де стан дотримання прав людини переважно є значно гіршим ніж у Сполучених Штатах. Але Міжнародна Амністія виділяє окремо Вашингтон, бо американці, на її думку, встановлюють небезпечний прецедент через те, що заохочують зневажати правами громадян інші держави.

Таку сувору оцінку Сполучені Штати отримали після того вивезли понад тисячу двісті людей на американську військову базу Ґуантанамо на Кубі після подій 11-го вересня. Білий Дім, зі свого боку, відкидає критику і стверджує, що ставиться до затриманих гуманно: наявні теплий душ, туалет, регулярне харчування й право здійснювати релігійні обряди.

Але правозахисники не вірять аргументам Білого Дому. Те, як цих людей перевозили, нагадує радянські часи, наголосила в інтерв’ю Радіо Свобода речник "Міжнародної Амністії" Джудіт Аренаф, згадавши про зв’язані руки й ноги полонених. "Один з найбільших урядів у світі, держава, яка сама активно боролася за свободу і права людини, раптом відступає від усього, за що боролася раніше," - каже правозахисник.

Але чи не найбільше Міжнародну Амністію турбує те, що поганий приклад будуть наслідувати інші держави, де паростки демократії значно слабші - від Єгипту до Росії. Російський уряд, зокрема намагається порівняти війну в Чечні з кампанією американців проти тероризму, аби виправдати свою нерідко брутальну політику. Міжнародна Амністія стверджує, що минулого року російські війська піддавали місцеве населення тортурам, а затриманих утримували в ямах. У звіті є слова критики і на адресу чеченських повстанців за незаконні страти російських військовослужбовців

Світ забуває про права людини, нібито дбаючи про свою безпеку, і в серці Європи, каже Міжнародна Амністія. Яскравий приклад - закон, спрямований на боротьбу з тероризмом, схвалений у грудні минулого року у Великій Британії. Він дає право урядові затримувати всіх підозрюваних, хто не є британськими підданими, без суду і будь-якого юридичного нагляду. Ще один сумний наслідок 11-го вересня – атаки на мусульманські громади і їхнє майно в низці європейських держав.

Україна також опинилася в чорному списку міжнародних правозахисників, передусім через тортури з боку міліції та утиски свобода слова.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG