Доступність посилання

ТОП новини

Посол США Карлос Паскуаль про “справу Гонгадзе” і можливий вступ України до НАТО


Посол США Карлос Паскуаль про “справу Гонгадзе” і можливий вступ України до НАТО

Симферополь, 31 травня 2002 – Американська сторона не змінила свого ставлення до проблеми прозорості розслідування справи зі зникненням журналіста Георгія Гонгадзе у зв’язку з заявою українського керівництва про наміри України вступити до НАТО. Про це посол Сполучених Штатів Америки Карлос Паскуаль сказав в інтерв’ю Радіо Свобода.

Посол США в Україні Карлос Паскуаль переконаний, що, заявивши про намір вступити до НАТО, Україна мусить узяти на себе певні зобов’язання, причому не тільки в військовій галузі і сфері безпеки.

Карлос Паскуаль:

«Позиція США стосовно розслідування справи Гонгадзе базується на двох засадничих цінностях, у які американська сторона глибоко вірить, – верховенстві права і свободі преси. Такі цінності стали ще важливішими, їх ще важливіше мати як пріоритети свого існування тим країнам, мета яких – вступ до НАТО. Євроатлантична інтеграція спрацьовує саме тому, що країни, які беруть у ній участь, мають цінності, в які вони спільно вірять, – цінності демократії та ринкової економіки. На прикладі країн, що наблизилися до ЄС, що не так давно приєдналися до НАТО, ми бачимо, що для таких країн, як Польща, Чеська Республіка, Угорщина, найважливішими і найскладнішими питаннями в їхніх перетвореннях були не стільки питання, наприклад, військові, а питання внутрішньої політики, внутрішнього реформування саме в напрямку розвитку їхнього громадянського суспільства».

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG