Доступність посилання

ТОП новини

Міжнародний день захисту дітей. Проблеми дитини у світі


Міжнародний день захисту дітей. Проблеми дитини у світі

Прага, 3 червня 2002 року - Минулої суботи, 1 червня, у світі відзначали Міжнародний день захисту дітей. Цього дня, у більшості країнах світу були організовані для дітей різноманітні розважальні заходи – концерти, зустрічі, безкоштовні відвідини музеїв, зоопарків, тощо.

Міжнародний день захисту дітей - можна назвати, святом, яке стосується усіх дітей. Але, цього дня особливо увагу приділяють дітям, які знаходяться у сиротинцях, дітям із фізичними вадами, дітям із багатодітних і малозабезпечених родин.

Однак, є й інші глобальні світові проблеми, які стосуються дітей. Це запобігання використання примусової дитячої праці, використання дітей у військовий конфліктах, сексуальна експлуатація, тощо.

Минулого місяця Міжнародна організація праці оприлюднила дослідження, у якому підраховано, що 246 мільйонів дітей, тобто кожна шоста дитина у світі чи підліток у віці від 5 до 17 років, стають об’єктами трудової експлуатації. А кожна 8 дитина чи підліток, а це близько 179 мільйонів дітей – стають жертвами важких форм дитячої праці, що загрожує їхньому фізичному, душевному і моральному благополуччю. З них, приблизно 111 мільйонів – зайняті небезпечними для здоров’я й життя видами робіт. Це стосується, перш за все, дітей в азійських та африканських країнах.

У досліджені Міжнародної організації праці, також, зазначено, що в колишніх комуністичних країнах Східної Європи поширена контрабанда дітьми, яких, часто використовують для проституції, порнографії та інших видів незаконної діяльності.

Минулого місяця, проблему дитячої праці і злочинної торгівлі дітьми обговорювали на кількаденній спеціальній сесії Генеральної асамблеї ООН.

Примусова праця – це не єдине велике зло, яке торкається малих мешканців планети у нинішньому світі. Діти стають жертвами також збройних конфліктів, які на даний час відбуваються приблизно в 50 регіонах планети. Скажімо, за десять років, із середини 1980-их – до середини 90-их років, за даними ООН, загинуло близько 2 мільйонів дітей і близько 6-ти мільйонів були серйозно поранені і стали інвалідами. 10 мільйонів отримали психологічні травми. 12 мільйонів дітей опинилися на вулиці - стали бездомними і 1 мільйон – осиротіли. Це дещо давніша статистика. Але можна навести й новіші дані. Скажімо, по територіально найближчому до України збройному конфлікті - війні у Чечні. Лише за офіційними даними, під час нинішній другої війни у Чеченській Республіці - загинуло близько 130 дітей дошкільного віку, а 23 тисячі чеченських дітей – стали сиротами. І фактично усі, майже 390 тисяч неповнолітніх мешканців Чечні, виростають в умовах війни, що позначається на їхній психіці, на світосприйнятті.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG