Звичайні, пересічні українські громадяни поступово розчаровуються у четвірці політичних сил. І загалом виникає питання , чи може у принципі четвірка претендувати на те, щоб стати згодом сильною потужною опозицією.
Унікальність ситуації, власне, парламентської кризи полягає у неможливості досягнення такого жаданого, або як кажуть за лаштунками парламенту, золотого компромісу. Оскільки компроміс робить сильною опозицію та послаблює провладні сили, або навпаки - послаблює опозицію і зміцнює провладну більшість. Певна річ, що зрештою якомусь суб’єкту доведеться поступитися. Розуміючи це, четвірці й двійці так неймовірно важко домовитися.
Тому сьогодні не доводиться говорити про власне сильну опозицію , як і про сильну владу. Валерій Альошин із Нашої України має сумніви, що на базі четвірки можливе формування опозиції хоча б з огляду на те, що вона складається з різних ідеологічних угруповань. Він переконаний, що перспектива потужної опозиції за Нашою Україною. Бо вона єдина захищає демократичні цінності. Принаймні, Наша Україна прогресивніша , аніж комуністи та їх трансформовані погляди реформування суспільства. Валерій Альошин:
«У зв’язку з цим у нас можливі тактичні союзи, тактичні об’єднання, коли нас об’єднують якісь спільні інтереси. Однак немає сумніву, що є різні цілі, є досить різні задекларовані амбіції. Тому говорити про четвірку як про згуртовану опозицію навряд чи доводиться. Слід визначити можливості правого спектру, спектру національної демократії. Думаю, що відбудеться структуризація центру. І якщо з цих структур утвориться кілька потужних партій, які будуть репрезентувати цей спектр, поряд із лівим табором, тоді ось у цій палітрі і треба говорити про опозиційність. Опозиційність справа, опозиційність зліва.»
Комуністка Алла Александровська каже, що поки про опозицію розмірковувати рано, поки є ситуативні інтереси. А справжні з’являться, коли парламент почне ухвалювати законодавчі акти. Алла Александровська:
«Фракції Наша Україна, Юлії Тимошенко –це буржуазні фракції. Ринкові реформи, які вони проголошують, лежать у площині капіталізації України. Комуністи пропонують йти зовсім іншим шляхом. Тому я думаю, що навряд чи можливий довготривалий і стабільний блок між цими чотирма політичними силами.»
Борис Андресюк із провладної фракції СДПУ (О) не вірить,що з четвірки визріє потужна опозиція. Це пояснюється різною ідеологією й небажанням окремих сил бути в опозиції. Дуже вже різна ця четвірка – каже Борис Андресюк:
«Вони на певному етапі ситуативно можуть щось там опозиційне висунути, але довгостроково це не можу бути, тому що комуністи й рухівці стоять на протилежних ідеологічних основах. То, зрозуміло, що це не може бути глибоким, якщо в людей різні ідеологічні платформи.»
Колишній прем’єр Валерій Пустовойтенко з Єдиної України взагалі вважає, що опозиція – це не конструктивно. Адже політичні сили вибудовують свою лінію так, як їм вигідно і як їм диктує перебіг подій. В залежності від політичної погоди четвірка може бути в опозиції, а може і не бути. Валерій Пустовойтенко:
«Якщо взяти рік назад, то ті, хто зараз у Нашій Україні, вони усі були з владою. Тепер вони пішли в опозицію. Тому я за те, щоб ми знайшли можливість у подальшому конструктивно працювати.»
Наразі такий золотий компроміс шукається, але усі суб’єкти вважають, що його досягти дуже й дуже важко.