Доступність посилання

ТОП новини

В Україні не все добре, але є перспектива


В Україні не все добре, але є перспектива

Прага, 5 червня 2002 - В Україні вповільнюється економічне зростання, а в політиці настає безвихідь, - але є й позитивні моменти. Такого висновку доходять аналітики дослідницько-консультаційного центру ПланЕкон у своєму останньому квартальному звіті про становище в Україні.

Незважаючи на надзвичайно різке вповільнення економічного зростання в Україні за перший квартал нинішнього року, валовий внутрішній продукт України все одно далі зріс на 3,8 відсотка. Це є блідою тінню вражаючого минулорічного показника в 9 відсотків. Але й це число все-таки варте поваги, коли зважити на істотно менш сприятливі зовнішні обставини: зростання досягнено й усупереч значному вповільненню в розширенні експорту й слабшій інвестиційній активності, зазначають дослідники ПланЕкону.

На їхню думку, хоча показники минулого року вочевидь повторено не буде, й цього року Україну не омине серйозне зростання. І, за даними про довіру споживача, українці й далі дуже позитивно ставляться до свого майбутнього.

А справжнім успіхом України за останні кілька місяців стало докорінне зниження інфляції споживчих цін, яке заперечило всі закордонні й українські прогнози. Допомагає цьому й те, що українська гривня стабільно залишається на цілком сильному рівні щодо долара.

Зовнішньоторговельні дані України за перші два місяці року засвідчують значне скорочення і експорту, і імпорту, що різко контрастує з упевненим їхнім зростанням протягом усього минулого року.

При цьому аналітики ПланЕкону звертають увагу, що за цими доволі безрадісними показниками стоїть значний занепад торгівлі з іншими країнами – учасницями СНД, тоді як із Європою торгівельні взаємини залишались більш-менш на попередньому рівні чи трохи зросли, а з країнами, що розвиваються, - зросли помітно.

Далі розчаровує оглядачів ПланЕкону також обсяг прямих і портфельних інвестицій в Україну.

Звертають західні аналітики й на політичне становище в Україні. Вони констатують, що реформістський блок «Наша Україна» колишнього прем’єр-міністра Віктора Ющенка й його союзники, незважаючи на те, що вони здобули більшість голосів на парламентських виборах, не зможуть сформувати новий уряд. Ба й навпаки: всі підготування до створення кабінету, як виглядає, закінчує об’єднання «Єдина Україна», підтримане президентською адміністрацією.

Як таке стало можливо, видається дослідникам ПланЕкону таємницею - на їхню думку, особливості складної виборчої системи в Україні можуть пояснити це лише частково.

Аналітики вважають, що результат виборів перетворився на велику перемогу президента Кучми, і не бачать перспектив значних змін у політиці нового уряду.

На закінчення в дослідженні наведено заяви Міжнародного валютного фонду, який розглядає можливість поновити фінансування України в липні. Оглядачі ставляться до цієї заяви обережно - адже передумови МВФ для цього поновлення досі не виконано.

Тож, уважають аналітики ПланЕкону, заяви МВФ мають на меті головно заохотити український уряд дотримуватися нинішньої позиції щодо податкової й фінансової політики і збереження курсу гривні - які наразі принесли Україні дуже помітну стабілізацію макроекономічного становища.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG