Доступність посилання

ТОП новини
24 лютого 2021, Київ 23:25

Чи повернеться місія ОБСЄ до Криму?


Чи повернеться місія ОБСЄ до Криму?

Симферополь, 12 червня 2002 - Незадовго до приїзду в Україну Верховного Комісара ОБСЄ з питань національних меншин Рольфа Еккеуса, який відвідавши Крим, у ці дні перебуває в Києві, лідер Меджлісу кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв виступив із заявою про доцільність відновлення в Криму місії ОБСЄ. За нашими даними, офіційний Київ поки що проти цього.

Місія ОБСЄ працювала в Симферополі із середини 90-х до 1998 року, коли офіційний Київ не подовжив її мандату. Більшість кримських політиків високо оцінили роль міжнародних спостерігачів у стабілізації політичної та етнополітичної обстановки в Криму. І хоча зараз ситуація на півострові значно спокійніша, аніж кілька років тому, лідери кримських татар переконані, що присутність дипломатів з ОБСЄ в автономії не тільки корисна, але й необхідна.

Каже заступник голови Меджлісу, віце-спікер кримського парламенту Ільмі Умеров: “Справді, присутність структури чи структур ОБСЄ на території Криму сприятиме стабільності, оскільки вони відслідковуватимуть деякі конфліктні питання, підніматимуть їх, ставитимуть на обговорення і таким чином підштовхуватимуть нас на їхнє розв'язання. Те, що нормально пройшли вибори, значно змінився склад Верховної Ради Криму, затверджено новий уряд, до якого увійшли і кримські татари – усе це свідчить, що настала певна стабільність. Але проблеми, які існували в Криму – нікуди не ділися. Політичні домовленості – домовленостями, але на цьому довготривалу стабільність не збудуєш. Проблеми треба вирішувати.” – заявив Ільмі Умеров.

За його словами, питання відкриття місії ОБСЄ в Криму піднімалося у вівторок, під час зустрічі у Симферополі Верховного Комісара ОБСЄ у справах національних меншин Рольфа Еккеуса з керівниками Меджлісу кримськотатарського народу. Я попросив пана Еккеуса прокоментувати цю пропозицію Меджлісу: “Це питання саме зараз обговорюється представниками Києва та ОБСЄ у Відні. Я маю певний мандат, до якого воно не входить, але висловлюючи свою точку зору, можу сказати, що все залежить від бажання самої України, хоча відкриття місії ОБСЄ в Криму було б корисним для українського суспільства і для європейської спільноти,” – заявив пан Рольф Еккеус.

За даними з урядових джерел, українське керівництво поки що проти цього. І справді, формально немає причин для того, щоб іноземні спостерігачі на довготривалій основі працювали в одному з регіонів України. Утім, питання повернення місії ОБСЄ до Криму залишається відкритим. Якщо вирішення кримськотатарських проблем затягуватиметься, такі причини можуть швидко відшукатися. Але ціною буде стабільність на півострові.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG