Зрозуміло, що певною мірою ця демонстрація акцій примирення була адресована міністрові оборони США Дональду Рамсфельду, котрий сьогодні в Делі розпочав свою миротворчу місію. Керівник Пентагону зустрівся з чільними політиками Індії, зокрема з прем’єр-міністром Аталом Бехарі Ваджпаї й міністром оборони Джорджем Фернандесом. Після того переговори будуть продовжені в Ісламабаді з президентом Пакистану Перевезом Мушарафом. Зокрема, в Делі американський міністр оборони заявив:
Д.Рамсфельд: Ми бачимо кроки, що їх за останній час продемонстрував індійський прем’єр-міністр. Це був напружений період і ситуація й надалі залишається напруженою.
Головною метою миротворчої місії Рамсфельда є так урегулювати індійсько-пакистанський конфлікт, щоб дві країни, котрі володіють атомною зброєю, знайшли шлях до примирення у справі Кашміру. Нагадаю: Індія та Пакистан, які в 1947 році здобули незалежність від Великої Британії, вже тричі між собою воювали, в цьому числі одна війна була за Кашмір. Після того, як у грудні минулого року індійський уряд звинуватив кашмірських сепаратистів у нападі на Парламент, конфлікт двох країн розгорівся з новою силою. Сьогодні біля спільного кордону Індія та Пакистан зосереджують близького одного мільйона війська.
І все ж усі прийняті індійським урядом кроки включно із зняттям заборони на переліт літаків цивільної авіації Пакистану над своєю територією, в Ісламабаді називають косметичними і марґінальними. Так їх бачить і президент Пакистану Мушараф. Зокрема, на прес-конференції, що завершувала його візит до Об’єднаних Арабських Еміратів, він заявив, що чекає від Індії конкретних і виразних кроків, із яких можна було б розпочати двосторонній діалог щодо Кашміру. Мається на увазі, зокрема те, щоб Індія стягнула своє військо від кордону з Пакистаном.