Доступність посилання

ТОП новини

Слідчий бельгійської прокуратури дивується, чому український уряд, знаючи про заморожені величезні рахунки Волкова на території Бельгії, не просить Бельгію повернути ці кошти Україні


Слідчий бельгійської прокуратури дивується, чому український уряд, знаючи про заморожені величезні рахунки Волкова на території Бельгії, не просить Бельгію повернути ці кошти Україні

Брюссель, 13 червня 2002 - Нещодавно в інтерв’ю “Українській правді” народний депутат Верховної Ради України Олександр Волков заявив, що в Бельгії вже відбулось п’ять судових засідань, які стосуються начебто причетності пана Волкова до відмивання через бельгійські банки “брудних грошей”. Однак ці засідання ні до чого не привели, заявив тоді нардеп.

З цього приводу я звернувся в прокуратуру Бельгії з проханням прокоментувати ці заяви.

У справі Волкова в Бельгії добре обізнані прокурори Калет Калеварт, Дідірік Мерекс, слідчий прокуратури Ерік Беккерс, речник прокуратури Джоос Колпен, ну і звісно, адвокати Олександра Волкова: пан Вульф та пан Сталарс.

Представники прокуратури, коментуючи заяву пана Волкова про “п’ять судових засідань”, зазначили, що ця заява неправдива, чи то пак далека від правди, уточнив слідчий прокуратури Ерік Беккерс. Він додав, що пригадує три засідання, які відбулись за ініціативою пана Волкова, коли він просив через своїх адвокатів розблокувати в Бельгії його банківські рахунки. Однак судді відхилили ці прохання українського нардепа. Під час наступного, четвертого судового засідання першого рангу суд побажав, аби пан Волков власною персоною прибув до Бельгії і постав перед очима бельгійського правосуддя.

На це народний обранець відповів протестом, зазначив Ерік Беккерс, і через своїх адвокатів подав цей протест до апеляційного суду. Апеляційний суд також висловив бажання не лише через адвокатів, але й особисто познайомитись з Олександром Волковим. Однак і це прохання було зустрінуте протестом. Після цього звинувачення проти народного депутата України попрямувало в судову палату, де схвалюються ордери на арешт (камер ван інбесхундігірстеллен). Засідання суддів цієї палати відбудеться незабаром.

У приватній розмові слідчий прокуратури Ерік Беккерс висловив переконання, що справа Волкова посувається добре і в правильному руслі, і у свою чергу поставив запитання мені. Слідчий бельгійської прокуратури дивується, чому український уряд, знаючи про заморожені величезні рахунки Волкова на території Бельгії, не просить Бельгію повернути ці кошти Україні. Ерік Беккерс уважає, що цей капітал одержаний від продажу українського вугілля, яке є власністю України.

Я поцікавився, чи українські правоохоронці якось допомагали у викритті махінацій, у яких підозрюють Олександра Волкова. Ерік Беккерс відповів, що ще у 1999 році він у приміщенні міністерства юстиції Бельгії передав Генеральному прокуророві України Потебенькові через військового аташе України в Бельгії полковника Сергія Гмизу висновки розслідувань, а також попросив допомоги. Однак, на жаль, тут Потебенько виступив у ролі не прокурора, а адвоката Волкова, запевнивши свого бельгійського колегу, що українська прокуратура не має жодних відомостей про протиправну діяльність народного депутата. На цьому правове співробітництво між Бельгією та Україною в цій справі припинилося.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG