Доступність посилання

14 Грудень 2017, Київ 03:00

У Москві затриманий колишній депутат Верховної Ради України, 37-літній севастопольський підприємець Сергій Кондратєвський


У Москві затриманий колишній депутат Верховної Ради України, 37-літній севастопольський підприємець Сергій Кондратєвський

Симферополь, 24 червня 2002 - Як ми вже повідомляли, у Москві затриманий колишній депутат Верховної Ради України, севастопольський підприємець Сергій Кондратєвський. Його підозрюють у розкраданні 14 млн. доларів США. У понеділок представники севастопольської прокуратури повідомили, що Сергія Кондратєвського буде передано Україні і незабаром він постане перед судом.

Сергія Кондратєвського затримали російські правоохоронці минулого тижня, коли той виходив з електрички на підмосковній залізничній станції Тушино. Російським оперативникам стало відомо, що він мешкає на дачі у своїх знайомих у селищі Дідовське, Московської області. За повідомленням російських засобів масової інформації, при собі Кондратєвський мав підроблені посвідчення керівників низки російських громадських організацій. Зараз із затриманим проводиться комплекс оперативно-слідчих дій, він перебуває в ізоляторі тимчасового утримання московської міліції і чекає на екстрадицію до України.

Пан Кондратєвський у 1994-98 роках був депутатом Верховної Ради Криму, а з 98 по 2002 рік – народним депутатом України. В українському парламенті він входив до фракції “Трудова Україна” і був близький до впливових депутатів Віктора Пінчука і Льва Міримського. У Севастополі Сергій Кондратєвський відомий ще й за прізвищем Шурига. Наприкінці 80-х молодий випускник Харківського інституту культури Сергій Шурига зайнявся кооперацією. Швидко розбагатів на торгівлі металом, заснував “Торговий дім Кондратєвських” і “Кримський церковний банк”, став власником кораблів, літаків і крамниць. І, нарешті, змінив прізвище.

За даними місцевої преси, зловживаючи своїм службовим становищем і використовуючи підроблені документи, Сергій Кондратєвський розкрадав гроші своїх вкладників та акціонерів. Правоохоронні органи України не змогли притягнути пана Кондратєвського-Шуригу до кримінальної відповідальності, оскільки той мав депутатську недоторканність. До нового складу українського парламенту він не потрапив і 15 травня його оголосили у міжнародний розшук. Однак ще взимку Кондратєвський виїхав за межі України і переховувався в Білорусії. Співробітники російського Карного розшуку встановили, що колишній депутат у червні прибув до Підмосков’я.

Як повідомила севастопольська радіостанція “Континент”, “15-го травня за поданням севастопольської прокуратури - суд Ленінського району Севастополя виніс постанову про затримання Кондратєвського Сергія Михайловича, звинуваченого у здійсненні злочинів, передбачених статтями 86, 172 і 143 Карного Кодексу України. У постанові зазначено на необхідність узяти Кондратєвського під варту і доставити його в суд”.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
XS
SM
MD
LG