Доступність посилання

ТОП новини

Надходять реакції на план президента США Джорджа Буша щодо мирного врегулювання на Близькому Сході


Надходять реакції на план президента США Джорджа Буша щодо мирного врегулювання на Близькому Сході

За планом, що його американський президент оприлюднив учора пізно увечері в Білому Домі, до кінця цього року необхідно провести вибори до палестинського парламенту, а створення палестинської держави може стати реальністю через 3 роки.

Буш закликав палестинців замінити Ясира Арафата на посаді глави автономії та провести демократизацію органів влади.

"Палестинський народ повинен обрати нових лідерів, таких, що не будуть затьмарені терором. Я закликаю вас будувати демократію, яка базуватиметься на толерантності й свободі".

За переконанням американського президента,

"Коли палестинський народ матиме нових лідерів і нові угоди із сусідами стосовно гарантій безпеки, - Сполучені Штати підтримають ідею створення палестинської держави".

Президент Сполучених Штатів також закликав Ізраїль вивести війська з палестинських територій – до кордонів, які існували до війни 1967-го року.

Таку пропозицію привітав Ізраїль.

Як заявив представник ізраїльського прем’єр-міністра Ранаан Гіссін, основна ідея американського плану полягає в тому, що спочатку має припинитися терор, а потім – окупація палестинських територій.

Глава Палестинської автономії Ясир Арафат ніяк не прокоментував план Сполучених Штатів. Помічники Арафата назвали його неприйнятним і знову наголосили, що Арафата обрав палестинський народ.

Генеральний секретар Ліги арабських держав Амр Мусса зазначив, що американський план містить низку позитивних моментів. Саудівська Аравія та Сирія відмовились коментувати промову Буша.

Глава зовнішньополітичного відомства Німеччини Йошка Фішер підтримав думку американського президента щодо необхідності зміни палестинського керівництва.

Міністерство закордонних справ Китаю зазначило, що Арафат є лідером, обраним палестинським народом.
XS
SM
MD
LG