Доступність посилання

26 Вересень 2017, Київ 12:50

Уряд Німеччини вирішив за допомогою надання мікрокредитів підтримати міні-фірми


Уряд Німеччини вирішив за допомогою надання мікрокредитів підртимати міні-фірми

Берлін, 27 червня 2002 - Ефективний розвиток малого та середнього підприємництва є одним з головних елементів ринкової економіки. Малий бізнес допомагає не лише помітно покращити ситуацію на ринку праці, але й поповнити державну скарбницю за рахунок відрахувань та податків.

Система надання кредитів міні-фірмам, що нараховують до десяти співробітників, або бізнесменам, які вирішили заснувати таке підприємство, в Німеччині ще розробляється. Але міністр економіки ФРН Вернер Мюллер сподівається, що вже восени цього року такі фірми зможуть через свій банк узяти державний мікро-кредит обсягом до 25 тисяч євро. За його словами, позики надаватимуться швидко та з мінімальними бюрократичними затратами. Крім того, бізнесменам навіть не потрібно буде надавати відповідні гарантії. Право на отримання такої позики матимуть молоді підприємства впродовж трьох років від дня свого заснування, а повернути гроші вони повинні будуть не пізніше, ніж через п'ять років. До такого кроку уряд ФРН вирішив вдатися у зв'язку з тим, що невеликим фірмам, які планують незначні інвестиції, стало дедалі важче брати кредит у комерційних банках. Окремі великі фінансові інститути взагалі не хочуть зв'язуватися з такими компаніями. Тому в майбутньому у ФРН планується створити спеціальний кредитний банк для підтримки малого бізнесу. Уряд Німеччини вирішив підтримати малі підприємства ще й іншим шляхом, а саме тиском на комуни, які заборгували малим фірмам. Справа в тому, що невчасна оплата рахунків міськими або комунальними установами перетворилися на серйозну проблему для малого бізнесу. До кінця року в Німеччині буде запроваджено спеціальну службу, яка збиратиме скарги підприємців на таких боржників. Міністр економіки ФРН Вернер Мюллер сподівається, що це допоможе підняти платіжну мораль державних установ.

До проблем малого бізнесу в Німеччині належить також зміна поколінь. Чимало сімейних підприємств закриваються лише тому, що їхні власники вже досягли пенсійного віку, а правонаступників їм знайти так і не вдалося. Через це наступного року в Німеччині буде пущено з молотка близько одного мільйона фірм. Для того, аби зберегти сімейні підприємств, молодим бізнесменам надаватиметься безпроцентний кредит в 20 тисяч євро за умов, що попередній власник фірми, який іде не пенсію, погодився дати своєму правонаступнику також безпроцентну позику в такому самому обсязі.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
XS
SM
MD
LG