Доступність посилання

ТОП новини

Міжнародний кримінальний суд. Ситуація на Близькому сході


Міжнародний кримінальний суд. Ситуація на Близькому сході

Прага, 2 липня 2002 – У центрі уваги західних коментаторів залишаються дві головні теми – початок діяльності Міжнародного кримінального суду і ситуація на Близькому сході після недавніх мирних пропозицій президента США Буша.

Більшість оглядачів коментують створення Міжнародного кримінального суду в контексті відмови адміністрації США ратифікувати угоду про цей суд. На думку більшості оглядачів, побоювання США, що суд може керуватися політичними міркуваннями у пізніших процесах і що на лаву підсудних можуть потрапити американські командири миротворчих або антитерористичних підрозділів, не мають під собою підстав. Приміром, газета «Бостон ґлоуб» містить коментар колишнього радника адміністрації США за часів президента Клінтона Еріка Шварца. Автор називає створення Міжнародного кримінального суду великим правовим досягненням міжнародної громадськості і вважає, що президент США Буш, замість відмежовувати Сполучені Штати від цієї міжнародної структури, мав би докласти зусиль до її розвитку. Нинішня позиція президента Буша, як вважає коментатор, завдає шкоди самим Сполученим Штатам і антагонізує взаємини США з їхніми союзниками.

Позицію США продовжує критикувати також європейська преса. Німецька газета «Франкфутер альґемайне цайтунґ» у редакційній статті підкреслює, що ніхто серйозно не сприймає мотивів відмови США ратифікувати угоду і підтримати Міжнародний кримінальний суд. Газета підкреслює, що військові лідери і миротворчі підрозділи з інших країн, що підтримали створення суду, є подібній ситуації, проте ці країни ратифікували угоду.

Зі сторінок західної преси, зокрема американської не сходить тема Близького сходу й останніх мирних пропозицій президента США Буша. Газета «Чікаґо трібюн» містить коментар Чарльза Кройтгаммера, в якому автор ще раз наголошує на правильності позиції президента Буша у близькосхідному питанні. Протягом десятків років, пише автор, на скорумпованість керівництва палестинської автономії, на мілітаризацію палестинського суспільства і на культ насилля в цьому суспільстві дивилися крізь пальці. Нині адміністрація США відкрито заявила, що з дотеперішнім палестинським керівництвом відновити мир на Близькому сході неможливо. Автор вважає, що близькосхідні мирні пропозиції Буша відповідають фундаментальним принципам зовнішньої політики США, націленої на підтримку розвитку демократії на Близькому сході.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG