Доступність посилання

ТОП новини

Афганістан


Афганістан

Прага, 4 липня 2002 – Недавній помилковий обстріл американськими пілотами гостей на заручинах в одному з афганських сіл викликав широкі, переважно критичні, відгуки у західній пресі. Оглядачі наголошують, що цей випадок викликав також обурення серед афганського місцевого населення, а тому він може ускладнити дальше виконання антитерористичної кампанії в Афганістані.

Продовження антитерористичної акції в Афганістані коментатор британської газети «Ґардіян» Саймон Тісдал розглядає у світлі двох останніх трагічних помилок, яких допустилися американські пілоти. У квітні вони випадково обстріляли своїх канадських союзників, які разом із американськими підрозділами проводять операції у східній гірській частині Афганістану проти загонів Аль-Кайди і Талібану. А 30 червня американські літаки обстріляли гостей на заручинах в афганському селі. Цей випадок нині розслідує спеціальна комісія.

Обидва трагічні випадки, веде далі автор, списано на неуникненні під час війни помилки. Проте, на його думку, цих страхіть можна було уникнути. При цьому автор ставить під сумнів саму мету воєнної кампанії США в Афганістані. На його думку, всі бойовики Талібану й Аль-Кайди вже давно втекли до Пакистану та інших країн. Натомість афганська кампанія, за словами автора, стала радше показовою акцією після терористичних актів у Нью-Йорку і Вашингтоні 11 вересня минулого року. Автор уважає таку реакцію США однобічною і неадекватною.

Інший критичний коментар на цю тему з’явився в газеті «Вашингтон Пост». Оглядач Джім Гоуґланд теж порушує проблему так званих побічних воєнних втрат, тобто помилок, від яких гинуть цивільні особи або солдати дружньої сторони. Такі випадки, як визнає автор, є неуникненні, але, як він додає, не у стосунку до цивільного населення. Тому нині адміністрація США мала би продемонструвати афганцям і всьому світові, що вона усвідомлює цю різницю.

У даній ситуації, веде далі коментатор, уболівання і співчуття мали би стати обов’язковим мінімумом. Далі, на його думку, адміністрація США мала би оприлюднити офіційний звіт, і якщо установлено вину американських військових, то уряд повинен узяти на себе відповідальність і виплатити компенсації жертвам або їхнім родинам.

Крім того, як підкреслює коментатор, Сполучені Штати повинні переглянути свою стратегію в Афганістані. Дотеперішня повітряна кампанія, на його думку, не принесла помітних результатів, тому слід більшою мірою покладатися на наземні операції. Крім того, підкреслює на закінчення коментатор газети «Вашингтон Пост», більшість сил Талібану та Аль-Кайди втекли до Пакистану, і Пентаґон мусить визнати цей факт, щоб відповідно планувати дальшу антитерористичну кампанію.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG