Доступність посилання

ТОП новини

Російські та українські військові моряки проводять хресний хід півднем України і Росії


Російські та українські військові моряки проводять хресний хід півднем України і Росії

Симферополь, 11 липня 2002 – У четвер розпочався так званий морський хресний хід південними єпархіями Російської Православної Церкви та УПЦ Московської Патріархії. У ньому беруть участь українські і російські бойові кораблі. Сьогодні вони вийшли з Севастопольської бухти і взяли курс на Миколаїв.

На тлі інтенсивного потоку інформації про стосунки і перспективи України в НАТО це повідомлення з Севастополя виглядає дещо дивним. Єпископ Львівський та Галицький УПЦ Московської Патріархії Августин орендував два бойові плавзасоби – російський великий десантний корабель “Ямал” та український великий десантний корабель “Костянтин Ольшанський”. У четвер ці кораблі зі священиками, монахами і мирянами на борту вийшли з Севастополя. Під час морського хресного ходу вони відвідають Миколаїв, Одесу, Керч і Новоросійськ. На борту суден перебувають мощі торік канонізованого РПЦ святого праведного воїна Федора Ушакова і чудотворна ікона Божої Матері з київського Свято-Введенського монастиря. Як повідомив Єпископ Августин, учасники морського хресного ходу молитимуться, аби Господь поставив духовний захист на південних рубежах України і Росії.

Втім, уже початок цього заходу затьмарився скандалом. Як виявилося, його організатори, заручившися спонсорською підтримкою російських паливних монстрів “ТНК” і “Лукойл”, не потурбувалися про такі формальності, як дозвіл на захід російського військового корабля в українські порти. Крім того, на українському “Костянтині Ольшанському” на початку тижня виникли технічні проблеми, тому вихід кораблів затримався на кілька днів, що стало причиною для істеричної заяви давнього “друга України” Костянтина Затуліна.

У заяві директора Інституту країн СНД, поширеного російськими засобами масової інформації, стверджується, що десантний корабель українського флоту вийшов із ладу “з політичних мотивів”. Він розцінив цю подію як спробу "зірвати важливу духовну акцію, покликану зміцнити єдність Росії та України в лоні Російської Православної Церкви і підтримати російський Чорноморський Флот".

Пан Затулін відзначив, що “демарш” українських Військово-морських Сил збігся з низкою заяв високих чиновників Ради національної безпеки та оборони України про необхідність позбутися Чорноморського флоту в зв’язку зі вступом України в НАТО і спробою створення незалежної від Московського Патріархату "єдиної Української помісної церкви".

Що ж, Костянтин Затулін вчергове, як кажуть, “вляпався”. Українські адмірали виявилися не настільки патріотичними, як він підозрював. Українські моряки продовжують хресний хід “на підтримку Російського Чорноморського флоту та Російської Православної Церкви”.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG