Доступність посилання

ТОП новини

ООН – Афганістан


ООН – Афганістан

Прага, 15 липня 2002 – Організація Об’єднаних Націй звернулася із закликом до західних країн дотримати слова і надати обіцяну допомогу для відбудови Афганістану. За словами представників ООН, Афганістан уже перебуває на порозі хаосу і нових міжусобиць у зв’язку із браком коштів для реалізації найнагальніших програм відбудови.

Заступник спеціального посланника ООН в Афганістані Ніґель Фішер, який наприкінці тижня повернувся до Кабула із конференції ООН у Женеві у справі Афганістану, у неділю заявив журналістам, що уряд Хаміда Карзая не має в касі грошей навіть на те, щоб від серпня виплачувати зарплати своїм службовцям, вже не кажучи про відбудову доріг та інших комунікаційних об’єктів. Фішер повторив пересторогу керівників ООН, з якими вони виступили в на конференції в Женеві, закликавши країни-донори прийти із негайною допомогою, щоб підтримати найнагальніші плани відбудови країни, зокрема, працю шкіл, охорону здоров’я, повернення біженців і відбудову доріг. Згідно з підрахунками, для цього протягом найближчих 3-х місяців потрібно щонайменше 397 мільйонів доларів.

Під час Токійської конференції у справі допомоги Афганістанові країни-донори зобов’язалися протягом наступних п’яти років надати Афганістанові 4 із половиною мільярди доларів для відбудови інфраструктури, сільського господарства і наладнання виробництва й торгівлі. Країни-донори мали б також заохотити до іноземних інвестицій в Афганістані, проте, як підкреслюють оглядачі, це джерело фінансування відбудови Афганістану поки що не має жодних перспектив з огляду на триваючі міжусобиці, міжетнічну ворожнечу, політичні вбивства і цілковиту розруху після 23-х років громадянської війни і радянської окупації. Це знеохочує країни-донори і гальмує надання обіцяної допомоги.

Додаткові труднощі керівництву ООН створює масове повернення біженців із сусіднього Пакистану. У більшості випадків будинки втікачів пограбовано і зруйновано. Поверненці цілковито залежать від допомоги ООН, доставу якої часто гальмують або привласнюють місцеві ватажки у провінціях. Згідно з оцінками ООН, щоб нагодувати тих, що повернулися, забезпечити найнеобхіднішими предметами побуту і відбудувати їхні житла, країни-донори зобов’язалися окремо призначити на цю мету 205 мільйонів доларів. До цієї суми не вистачає понад 65 мільйонів. Люди без праці, запасів їжі і перспектив на майбутнє створюють соціальні проблеми й небезпеку відновлення дальших збройних сутичок. Гуманітарні працівники ООН очікують повернення до кінця року приблизно 800 тисяч біженців. Інші побоюються, що їх може повернутися до двох мільйонів, що може спричинити гуманітарну кризу і дестабілізувати нинішнє нове керівництво.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG