Доступність посилання

19 Вересень 2017, Київ 15:38

Навколо виплати компенсацій родичам екіпажу ТУ-154


Навколо виплати компенсацій родичам екіпажу ТУ-154

Київ, 17 липня 2002 - У справі виплати компенсацій родичам екіпажу авіалайнера ТУ-154, який збито українською ракетою над Чорним морем у жовтні минулого року, з’явилася перспектива: 16-го липня Печерський районний суд міста Києва розпочав розгляд цивільної справи за позовом удови бортінженера – Олени Лаптєвої – до Кабінету міністрів, міністерства оброни і Державного казначейства України. Російська громадянка вимагає від української сторони виплати компенсацій за втрату годувальника та моральні збитки у розмірі близько чотирьохсот тисяч доларів США. Як повідомив директор юридичної фірми “Атлант” Сергій Платонов, що представляє інтереси родичів загиблого екіпажу, це – лише перший з дванадцяти позовів, які мають розглядатися у цій справі.

Старенький будинок Печерського районного суду Києва ледве витримав нашестя журналістів – інтерес до справи в Україні збільшується з кожним новим повідомленням про її перебіг. А перше слухання за першим позовом розпочалося на тлі коментаря міністра закордонних справ України Анатолія Зленка наступного змісту: “Ми провадимо переговори з ізраїльською стороною, і ми висунули низку вимог, у першу чергу, ми попросили Ізраїль надати нам списки жертв та тих родичів, які вимагають компенсацій...”.

А допоки українсько-ізраїльські переговори у цій справі тривають, російські громадяни – родичі загиблого екіпажу сподіваються отримати компенсації. Вартість людського життя важко – майже неможливо - оцінити у грошовому еквіваленті, але у даному випадку важливий сам принцип: зло, брехня, байдужість мають бути покараними. Так вважає генеральний директор юридичної фірми “Атлант” Сергій Платонов, коли розповідає про захист постраждалої сторони:

“Нині ми розпочинаємо – після дев’яти місяців брехні, байдужості та порожніх обіцянок щодо компенсацій з боку виконавчих структур влади – процес, який покликаний переломити ситуацію. Оскільки донині з боку влади нічого не зроблено, ми вирішили звернутися до судових інстанцій”. Як повідомив Сергій Платонов, незабаром будуть готові інші позови від імені членів екіпажу загиблого літака; усього позовів буде дванадцять. Дещо іншою – не такою впевненою – була позиція відповідачів від Міністерства оборони та Держказначейства України: як заявив журналістам представник цивільно-правового відділу Міноборони Андрій МУЗИКА, він досі не ознайомився з матеріалами справи.

Перше судове засідання було коротким: суддя Печерського районного суду Світлана СМИК, на прохання позивача й відповідачів, перенесла засідання на 10 вересня у зв’язку з відсутністю представника Кабінету міністрів України. Обидві сторони вважають, що розгляд справи за відсутності такого важливого відповідача неможливий. Юристи не виключають, що, подібно до броварської справи, винною виявиться... ракета, яка випадково влучила у цивільну ціль.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
XS
SM
MD
LG