Доступність посилання

20 Листопад 2017, Київ 16:46

Міжнародна конференція у Вашингтоні у справі допомоги Афганістанові


Міжнародна конференція у Вашингтоні у справі допомоги Афганістанові

Прага, 25 липня 2002 – За словами афганських керівників, відбудова Афганістану, стабілізація і демократизація країни опиняться під загрозою, якщо західні країни негайно не розпочнуть надання обіцяної допомоги у 4 з половиною мільярди доларів.

У Вашингтоні проходить чергова міжнародна конференція у справі майбутнього Афганістану. Афганську делегацію очолює міністр закордонних справ, доктор Абдулло, який у середу виступив перед представниками західних країн-донорів із закликом дотримати даних під час Токійської конференції обіцянок прийти із терміновою фінансовою допомогою Афганістанові у відбудові комунікаційної мережі, передусім доріг, у відновленні діяльності шкіл, а також у розвитку сільського господарства. За словами іншого члена перехідного кабінету міністрів Могаммеда Ферганґа, із обіцяної суми в 4 із половиною мільярда доларів надійшов лише мільярд. Головна частина цієї суми використана для гуманітарної допомоги населенню й біженцям, що повертаються до Афганістану, і лише незначну частину цієї суми призначено для відбудови економіки.

Тим часом Європейська комісія у середу вирішила надати Афганістанові додатково 70 мільйонів євро для зміцнення діяльності державних структур, на розбудову системи освіти та охорони здоров’я. Щоправда, це рішення мали ще схвалити країни Європейського союзу і Європарламент. Європейський союз є найбільшим фінансовим донором Афганістану.

За словами Абдулло, Афганістан – це не та країна, яка назавжди стане залежною від іноземної допомоги. Проте оглядачі підкреслюють, що нині нема жодних ознак стабілізації цієї країни. У північних провінціях і далі панує напруження між етнічними таджиками й киргизами. На заході днями відновилися збройні сутички між пуштунами і таджиками. Особливо запеклі бої тут тривають у районі колишньої радянської авіабази Шінданд. Завдяки посередницьким зусиллям перехідного уряду в Кабулі вдалося дещо загальмувати бої, проте не припинити. Зрештою, влада центрального уряду на більшість провінцій поки що не поширюється. Тут правлять місцеві ватажки. З цієї причини, як підкреслюють оглядачі, поки в Афганістані зберігається нестабільна обстановка, країни-донори не поспішають переводити обіцяні кошти до Афганістану, вже не кажучи про іноземних інвесторів, яких нещодавно прем’єр-міністр Карзай закликав вкладати гроші в афганську економіку. Далі фахівці й оглядачі висловлюють побоювання, що, у зв’язку з триваючою нестабільністю зростатимуть і потреби в допомозі з боку Заходу.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
XS
SM
MD
LG