Доступність посилання

22 Листопад 2017, Київ 11:51

В минулому десятилітті країни Балкан, внаслідок війн, стали одним з європейських центрів контрабанди цигарок


В минулому десятилітті країни Балкан, внаслідок війн, стали одним з європейських центрів контрабанди цигарок

Белград, 9 серпня 2002 – Згідно з повідомленнями мас-медіа у Белграді, Загребі та Римі, які посилаються на поліцейські джерела, цигарки транспортують через пристані Копер у Словенії, Бар у Чорногорії, Варна в Болгарії, через Албанію й Македонію тощо

Ще на початку дев'яностих років, коли на території колишньої Югославії пролунали перші постріли, цигарки стали одним із найприбутковіших товарів. В час облоги боснійської столиці Сараєва пачка сигарет коштувала навіть десять доларів. Ті, хто в час війни розбагатів на торгівлі цигарками та іншими контрабандними товарами, досі намагаються зберегти владу над чорним ринком. Йдеться, передусім, про бізнесменів пов'язаних з урядами у Тірані, Чорногорії, Хорватії, Югославії й Македонії.

Белградські мас-медіа і в час Мілошевича й після усунення його від влади стверджували, що одним з центрів контрабанди на Балканах є Чорногорія. Сербські мас-медіа, посилаючись на неназвані джерела в Хорватії, навіть повідомляли, що італійська прокуратура порушила кримінальну справу проти президента Чорногорії Міла Дюкановича. Офіційний Рим ані не спростував ні не підтвердив інформації про розслідування.

Югославський міністр внутрішніх справ Зоран Жівкович у середу ствердив, що цигарки до Сербії та через сербську територію в інші країни Європи міжнародні мережі контрабанди останнім часом постачають не через Чорногорію, а через Грецію. Впливова італійська щотижнева газета “Еспресо” після того оприлюднила матеріал, в якому стверджується, що з тютюновою мафією безпосередньо пов’язаний прем’єр-міністр Албанії Фатос Нано. Речник голови албанського уряду Алдрін Даліпі з цього приводу каже:

“Прем’єр-міністр уже контактував італійських урядовців, які вестимуть справу. В цьому випадку прем’єр-міністр повністю довіряє, що правосудні інституції сусідньої країни покарають акторів цієї брудної спроби.”

Іншими словами, речник Нано відкидає звинувачення.

У зв’язку з цим Андреа Стефані, голова Айрекс, американської організації, яка підтримує незалежні мас-медіа в Албанії, каже:

“Я вважаю, що цю справу не можна розв’язати поки албанські правові інституції не стануть незалежними й професійними. Немає іншого шляху для виходу з цих небезпечних кіл для албанської держави, яка перебуває в глибокій етнічній стагнації, результатом якої є моральна криза, що впливає на все населення.”

Це саме можна сказати й про інші балканські країни, повз чиї території їздять вантажівки з контрабандними цигарками. Белградська преса цього тижня, посилаючись на російську щотижневу газету “Версія”, надрукувала низку імен босів тютюнової мафії на Балканах. Ніхто з них не обізвався, а державні органи просто проігнорували оприлюднення списку імен впливових бізнесменів.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
XS
SM
MD
LG