Доступність посилання

ТОП новини

У місії ООН в Україні 20-го серпня презентовано Національну доповідь України “Про стан виконання положень “Порядку денного на двадцять перше сторіччя ”за десять років”


У місії ООН в Україні 20-го серпня презентовано Національну доповідь України “Про стан виконання положень “Порядку денного на двадцять перше сторіччя ”за десять років”

Київ, 21 серпня 2002 - У місії ООН в Україні 20-го серпня презентовано Національну доповідь України “Про стан виконання положень “Порядку денного на двадцять перше сторіччя ”за десять років”. З цим серйозним документом українська офіційна делегація звітуватиме перед учасниками самміту ООН з питань сталого розвитку, який розпочне роботу за тиждень, у Південно-Африканському місті Йоганнесбург. Нинішній самміт має визначити вміння світової спільноти разом долати економічні та соціальні негаразди, боротися з бідністю і при цьому не знищувати Природу, не забруднювати довкілля, не забувати про свою спорідненість із навколишнім світом. З чим їде до Йоганнесбургу українська делегація, яку очолюватиме Президент Леонід Кучма?

Представляючи у місії ООН Національну доповідь, міністр України з охорони довкілля Сергій Курикін зауважив: “Жодна з держав не може стверджувати, що їй удалося досягти стійкого розвитку. Але деякі країни досягли значних успіхів на цьому шляху, і своїм досвідом вони ділитимуться з іншими на самміті...”.

Але все-таки, подібно до сотень інших держав – учасниць Йоханнесбурзького самміту, Україна зробила перші – нехай зовсім маленькі – кроки до запровадження принципів сталого розвитку, задекларованих у “Порядку денному на двадцять перше сторіччя” десять років тому, на самміті ООН у бразильському місті Ріо-де-Жанейро. Один із перших кроків, на думку Посла Південної Африки в Україні Деларі Ван Тондера, є факт визнання Україною необхідності запровадження досвіду економічно розвинених держав у сфері модернізації виробництв та впровадження енергозберігаючих технологій в економіку, пошук шляхів до подолання наслідків соціалістичної екстенсивної економіки, які завдали великих збитків природі та здоров'ю населення України.

Як поінформував журналістів Сергій Курикін, на самміті у Йоганнесбурзі українська делегація представить концепцію Пан-Європейського партнерства у галузі сталого розвитку, що її затверджуватимуть наступного року учасники міжнародної конференції міністрів екології у Києві.

А координатор програм ООН в Україні Даглас Гарднер несподівано поетично охарактеризував поступ України до економічного зростання і соціального добробуту: “Гортаючи історичний календар років за п'ятдесят, дев'яності роки двадцятого сторіччя ви пригадаєте як період ухвалення надзвичайно важливих рішень – таких, що торкаються як життя окремих держав і народів, так й існування людства у цілому. При цьому для України день 24-го серпня 91-го року був вирішальним: того дня Україна визначилась як незалежна держава, як складова міжнародної спільноти, як учасниця тих процесів, котрі визначатимуть життя нашої цивілізації і на десять, і на сто, і, можливо, на тисячу років наперед”, - зазначив пан Гарднер.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG