Доступність посилання

ТОП новини

Де Осама бін Ладен і як Америці боротися з невидимим ворогом?


Де Осама бін Ладен і як Америці боротися з невидимим ворогом?

Прага, 27 серпня 2002 – Майже через рік після жахливих події 11 вересня і досі не знешкоджено організатора терактів. Пошуком бін Ладена, займаються не лише американські спец-загони, інформацію про злочинця збирають і журналісти. Арабський журналіст, близький до терористичної мережі Аль-Каїда припускає, що новий удар терористів по Америці співпаде з початком бомбардувань Іраку.

Осама бін Ладен знову впевнено керує Аль-Каїдою, яка готує відсіч американським солдатам в Афганістані. Про це повідомив сьогодні агентству Ройтерс Абдель-Барі Атван. Він - редактор Лондонського арабсько-мовного щоденника "Аль-Кудс Аль Арабі" Журналіст каже, що бін Ладен у добрій фізичній формі, у безпеці і планує нові удари по Сполучених Штатах. У 1996 року журналіст брав інтерв’ю в Осами бін Ладена і начебто підтримує зв’язки з Аль-Каїдою. Щоправда він не повідомив, де переховується лідер терористів.

Де Осама бін Ладен? Пошук його зайшов у глухий кут після того як у грудні минулого року американці скинули майже 7 тисяч кілограмів бомб на регіон Тора Бори, де начебто мав бути терорист. Журналіст Ассошіейтед Прес довідався від представника афганської розвідки, що востаннє бін Ладена бачили у червні на півдні Пакистану в районі Вазірістану, за версією афганського міністра закордонних справ, бін Ладен переховується на північному заході Пакистану, а колишній командир талібів переконував американського репортера, що їхній лідер живий і вони мають із ним особливий зв’язок.

Пакистанський президент генерал Мушараф вважає бін Ладена мертвим, афганці переконані, що він живий, а американці кажуть, що немає підтверджень жодній з версій. І хоча за голову найнебезпечнішого нині злочинця у світі Америка обіцяє 25 мільйонів доларів, місцеві мешканці на афгансько-пакистанському кордоні мають сумнів, що хтось із них наважився б здати його американцям.

Тим часом у Вашингтоні чекають нових ударів. Колишній шеф відділу контр тероризму Еф Бі Ай Дейл Вотсон у цьому не сумнівається. В інтерв’ю Бі Бі Сі у понеділок директор департаменту внутрішньої безпеки США Том Рідж заявив, що члени Аль-Каїди продовжують діяти в Америці і готують нові акції. Нещодавно в Афганістані знайшли карту США з позначенням ядерних об’єктів.

Америка – у стані війни! Це постійно повторює президент США Джордж Буш, але, як зауважують оглядачі майже через рік після 11 вересня, міністр оборони США Доналд Рамсфельд визнав, що Америка веде боротьбу із тероризмом у тумані і бореться з тінями. У будь-якому випадку місцеві оглядачі в Америці зауважують, що успіх у цій війні оцінюватимуть за такими ознаками: чи будуть нові теракти і чи вдасться американцям ліквідувати чи знешкодити більше терористів Аль-Каїди.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG