Доступність посилання

ТОП новини

Найбільша сила міжнародних терористичних організацій полягає в тому, що в них нема ані кордонів, ані штаб-квартир або столиць, ані збройних сил у звичайному розумінні слова


Найбільша сила міжнародних терористичних організацій полягає в тому, що в них нема ані кордонів, ані штаб-квартир або столиць, ані збройних сил у звичайному розумінні слова

Н’ю Йорк, 4 вересня 2002 - Тож, на думку міністра оборони Сполучених Штатів Доналда Рамсфелда в інтерв’ю газеті Нью-Йорк Таймс, з терористами неможливо воювати звичайними методами.

Якщо міжнародних терористів неможливо подолати шляхом воєнних дій із застосуванням звичайних збройних сил, якщо в них нема жодних обмежень і проти них подекуди не допомагає ані дипломатія, ані кмітлива розвідка, ані правоохоронні служби, ані фінансова блокада, то як запобігти руйнівним діям таких терористичних мереж як Аль-Кайда? За словами шефа Пентагону Доналда Рамсфелда, у Аль-Кайди є власний бюджет, є командно-контрольна система, ця мережа здатна завдавати страшних ударів і однак із нею не можна зійтися у традиційному двобої, бо це невидимий ворог. На думку міністра, для боротьби з таким ворогом треба випрацювати швидкі й потужні засоби раптових ударів, включно з превентивними, тобто запобіжними, випереджаючими атаками, хоча, як визнає Рамсфелд, державним інституціям непритаманна швидкість у пристосуванні до нових обставин, натомість терористична мережа здатна впроваджувати зміни швидко, дешевим коштом і до певного часу – приховано.

Рамсфелд в інтерв'ю Нью-Йорк Таймс висловив незадоволення галасом, знятим у Європі навколо можливих воєнних дій проти режиму Саддама Хусейна в Іраку, оскільки цей галас, за словами міністра оборони, відволікає увагу від таких важливих завдань, як боротьба з терором і запобігання поширенню зброї масового знищення, аби ця зброя не потрапила до ворожих рук. Рамсфелд підкреслює, що надійно захистися від терактів повсюдно й повсякчас практично неможливо, тут не допоможуть ані поліцейські патрулі, ані загони Національної Гвардії, ані гелікоптери стеження. Тому, на його погляд, найкращий самозахист – це випереджаючий удар по терористах та по державах, які надають їм притулок і підтримку. Але цей шлях, у свою чергу, вимагає більшої гнучкості у створенні антитерористичних коаліцій. Необхідно Шукати союзників треба, але не можна дозволяти їм чинити тиск на Америку з метою обмеження її дій.

Між тим, у Вашингтоні законодавці висловлюють підтримку президентові Бушу щодо наміру усунути диктатуру в Багдаді. Зокрема, Трент Лотт, лідер республіканців у Сенаті, каже: “Я гадаю, що Конгрес підтримає це. З цією проблемою ми мали до діла упродовж трьох адміністрацій і нам, очевидно, теж доведеться”, - зауважив Лотт. Разом із тим, сенатори закликають президента Буша дати переконливе пояснення щодо необхідності повалення іракського режиму, тож президент запросив лідерів Конгресу до Білого дому.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG