Доступність посилання

ТОП новини

Напередодні річниці терактів 11-го вересня іракська проблема в центрі уваги американського керівництва


Напередодні річниці терактів 11-го вересня іракська проблема в центрі уваги американського керівництва

Вашингтон, 10 вересня - У Сполучених Штатах іде підготовка до відзначення першої річниці терактів 11-го вересня. Проте не лише справа глобальної боротьби з міжнародним тероризмом, а й також іракська загроза є на порядку денному політичних й владних кіл у Вашингтоні та Організації Об’єднаних Націй у Нью-Йорку.

Президент Сполучених Штатів Джордж Буш виступить на пленарному засіданні Генеральної Асамблеї ООН у четвер, наступного дня після перших роковин найжахливіших терактів, скоєних на американській території, які оцінюють як напад на усі цивілізовані країни. Представники Білого Дому рекомендують уважно прислухатися до виступу Буша, адже ймовірно в центрі уваги буде не лише питання глобальної боротьби з тероризмом, а й іракська проблема. Іракського лідера Саддама Хусейна звинувачують у розробці озброєнь масового знищення, у недотриманні Резолюцій Ради безпеки ООН та в порушенні положень Угоди про припинення вогню з 91-го року. Союзники Сполучених Штатів виступають проти односторонньої американської військової інтервенції проти режиму Саддама Хусейна.

Генеральний секретар ООН Кофі Аннан після шістьох невдалих переговорів з іракськими лідерами знову наголосив на тому, що Рада безпеки ООН повинна розглянути іракську проблему, яка стоїть на порядку денному цього форуму вже понад 11 років: “На мою думку є доречним, щоб Рада безпеки висловила свою офіційну позицію у цій справі.”

Російський міністр закордонних справ Ігор Іванов сьогодні у Нью-Йорку зазначив, що Росія виступає за повернення міжнародних спостерігачів до Іраку згідно з резолюціями ООН: “Є важливим, щоб боротьба проти тероризму, яка об’єднує міжнародне співтовариство, не була використана для інших цілей, передусім, як утручання у внутрішні справи інших держав”.

Американські офіційні представники, однак, наголошують на тому, що справа не лише в поверненні інспекторів ООН, а радше у знищенні арсеналів зброї масового знищення, згідно з резолюціями Ради безпеки ООН.

Довкола виступу президента Буша у четвер в ООН уже виникло чимало спекуляцій, що, мовляв, він представить міжнародному форуму такі безперечні докази про іракську загрозу, як це Сполучені Штати зробили в шістдесятих роках і переконали міжнародне співтовариство про існування радянських ядерних ракет на Кубі, націлених на американську територію. Білий Дім не коментує цих припущень, проте закликає уважно послухати виступ президента Сполучених Штатів.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG