Проблеми людей похилого віку та пенсіонерів у країнах Східної та Центральної Європи перебували в центрі уваги конференції, ініціатором якої виступила міжнародна організація „HelpAge International“
Проблеми людей похилого віку та пенсіонерів у країнах Східної та Центральної Європи перебували в центрі уваги конференції, ініціатором якої виступила міжнародна організація „HelpAge International“
Берлін, 12 вересня 2002 - Як зазначалося на форумі, нині можна спостерігати конфлікт між Сходом та Заходом особливого ґатунку. Ідеться про становище пенсіонерів. Виступаючи на берлінській конференції, 73-річна Катаріна Іванесеві із Сараєво зауважила, що люди в Боснії отримують боснійські пенсії, а витрати на проживання є такими, як на Заході. Практично вся пенсія йде на оплату електроенергії, води та опалення. В одному зі своїх досліджень „HelpAge International“ виділила проблеми, які є типовими для багатьох країн Східної та Центральної Європи. Сюди відносяться недосконала система медичного забезпечення, великий рівень безробіття, яке торкнулося особливо жінок на селі, скорочення соціальної підтримки, різке збільшення кількості людей похилого віку при одночасному погіршенні їхнього матеріального становища. З огляду на таку складну ситуацію ще в квітні цього року на конференції ООН у Мадриді було ухвалено план підтримки людей похилого віку. Але реалізувати такий план в багатьох країнах з огляду на їхнє фінансове становище є дуже важко. Крім того, як з'ясувалося, до підготовки такого плану лише обмежено залучалися представники східноєвропейських країн. Причина досить банальна – відсутність грошей у національних бюджетах. На думку експертів із „HelpAge International“, у такому разі повинні активніше діяти міжнародні організації, такі як Європейський союз та спеціальні комітети ООН. За їхньою підтримкою на місцях можна було б організовувати мережу груп самодопомоги для підтримки старих. Як зазначалося на берлінському форумі, присвяченому проблемам пенсіонерів, уряди повинні використовувати досвід людей похилого віку і боротися з усіма формами їх дискримінації.
ЗВЕРНИ УВАГУ
ВИБІР ЧИТАЧІВ
1
Нетаньягу у розмові з Путіним розкритикував РФ за її позицію 32557 views
2«Можемо ще станцювати чи пострибати» – Кулеба в Брюсселі про вимоги Угорщини 17794 views
3У Києві через падіння уламків російських ракет травмовані 4 людей – КМВА 17130 views
4Зеленський у понеділок розпочинає візит до США. У планах – зустріч з Байденом 9461 views
5Підтримка і нагальні потреби України: у Білому домі розповіли, з якою метою Байден запросив Зеленського на зустріч 8995 views
6ISW: Росія не планує вести «серйозні переговори» з Україною 7260 views
7На інавгурації аргентинського президента відбулася розмова Зеленського з Орбаном. Офіційних деталей немає 4953 views
8Ситуація на сході «складна», сили РФ наступають по всьому фронту – Сирський 3650 views
9У Повітряних силах ЗСУ пояснили, чому вибухи в Києві пролунали до оголошення тривоги 3380 views
10Між зверненнями Зеленського і реальністю є розрив – FT з посиланням на військових 3098 views
ФОТО ТА ВІДЕО
-
Відео
«Без права на помилку»: пастки військових РФ і труднощі під час розмінування. Як навчаються сапери України?
Подекуди лише метр за день проходять сапери, розміновуючи деокуповані українські території. Про таке розповідають інструктори одного з навчальних центрів на Чернігівщині, де і вчать майбутніх фахівців з розмінування
-
Фотогалереї
Один день з мінометниками під Бахмутом (фоторепортаж)
Під Бахмутом, що на Донеччині, тривають запеклі бої. Основний удар на себе приймає піхота, яка безпосередньо тримає оборону. Аби полегшити їм життя – в бій вступають мінометники, завдання яких – наносити вогневе ураження по піхоті російської армії.