Доступність посилання

ТОП новини

Як в Україні оцінюють перспективи створення українсько-російського консорціуму


Як в Україні оцінюють перспективи створення українсько-російського консорціуму

Київ, 12 вересня 2002 - До 15 вересня мають завершитися українсько-російські переговори на експертному рiвнi щодо принципів створення міжнародного консорціуму на основі газотранспортної системи України. Однак, брак об’єктивної інформації і про сам хід переговорів, і про умови, на які погоджується офіційний Київ, все більше породжує недовіру в українських політиків до цього проекту. Минулого вівторка фракція “Наша Україна” на урядовій ложі у парламенті вивісила плакат – “Ні - російсько-українському консорціуму!”, а 12 вересня з подібними гаслами Всеукраїнського молодіжного об’єднання “Молодь – надія України” пікетувало посольство Російської Федерації у Києві.

Наприкінці минулого місяця прем’єр-міністр Анатолій Кінах заявив про принципову позицію України на переговорах із росіянами про умови створення міжнародного газотранспортного консорціуму. А саме –офіційний Київ хоче мати вирішальний голос у підприємстві, що створюється.

Анатолій Кінах

Ми пропонуємо такі умови консорціуму, які б не давали можливості монопольного впливу на діяльність і результати в цілому газового консорціуму. В тому проекті угоди, який ми запропонували на цьому етапі російській стороні, передбачено, що в структурі консорціуму питома вага України повинна бути 50% плюс одна акція.

Сергій Руденко

Такі умови, як каже народний депутат, член міжвідомчої групи з підготовки створення газотранспортного консорціуму Олександр Гудима, є неприйнятними для України. Оскільки вони, за його словами, загрожують національній безпеці держави. Через це, як каже Олександр Гудима, уряд і готується до укладання угоди про створення консорціуму таємно.

Олександр Гудима

Ця угода готується таємно. Уже 1.5 місяця не працює міжвідомча група, членом якої я є. Звичайно, викликає стурбованість, що ця угода може бути підписана під тиском Росії, і вона буде носити дискримінаційний для України характер. На мою думку, підписання такої російсько-української угоди є прямий шлях до ЄврАзЕС і повна відмова від інтеграції України в енергетичні структури ЄС.

Сергій Руденко

За даними Гудими, угоду про створення консорціуму Росія й Україна підпишуть не 7 жовтня, як анонсувалося президентами двох держав, а вже наприкінці цього місяця. Водночас народний депутат вважає, що при розробці цих документів Київ і Москва повинні були б врахувати і позиції Німеччини, як можливої третьої сторони. До слова, Олександр Гудима твердить, що президент Леонід Кучма ще на початку серпня отримав листа від Гергарда Шредера про пропозиції німецької сторони, однак їх дотепер не оприлюднено. Хоча, Німеччина, як каже народний депутат могла б стати гарантом безпеки України.

Олександр Гудима

Де є гарантія безпеки для України у двосторонній російсько-українській угоді, коли Росія заявляє, що мають бути паритетні права на управління. Що таке паритетні права? Будьмо відкритими - паритетні права - це означає віддати газотранспортну систему Росії безкоштовно - капітулювати!

Сергій Руденко

Екс-міністр закордонних справ України, лідер Народного Руху Геннадій Удовенко вважає неприйнятним, що представники української виконавчої влади не інформують про хід переговорів із росіянами навіть Верховну Раду.

Геннадій Удовенко

Немає ніякої інформації у них, свідомо не інформують українське суспільство про ці переговори. На ці переговори повинна дати попередню згоду Верховна Рада України. Не відповідає це національним інтересам українського народу.

Сергій Руденко

Голова парламентського Комітету з питань національної безпеки й оборони, комуніст Георгій Крючков вважає, що створення з Росією газотранспортного консорціуму піде лише на користь інтересам України.

Георгій Крючков

Це в інтересах України, але, звичайно, угоди повинні бути так підписані, щоб не було ніякої школи для нашої країни. Бо за приватизацію виступають ті, хто вже розікрав, і залишилось дуже мало чого красти, ось давайте ще й газову трубу візьмемо собі.

Сергій Руденко

Тим часом уряд України заявив про намір залучити американських спеціалістів до вивчення питання про створення міжнародного консорціуму з управління українською газотранспортною системою.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG