Доступність посилання

ТОП новини

Австрійські крайні праві програють удома, але замірюються на Європу


Австрійські крайні праві програють удома, але замірюються на Європу

Прага, 13 вересня 2002 — В Австрії поглиблюється криза в крайній правій Партії свободи, яка вже призвела до занепаду владної коаліції. Дочасні вибори 24 листопада можуть покласти край політичній потузі керівника цієї партії Йорґа Гайдера в Австрії, вважають оглядачі — але водночас цей діяч різко націоналістичного, антиіміґрантського й антиєвросоюзівського спрямування може цим прокласти собі шлях на широку європейську сцену.

У п’ятницю про вихід із партійних лав оголосила ще низка провідних членів Партії свободи Австрії — після того, як наприкінці минулого тижня подала в відставку відносно поміркована керівниця партії, віце-канцлер країни Сузанне Ріс-Пасер. «Минулими тижнями поміж нами й іншою частиною партії наростав розкол, і, на жаль, усі спроби подолати його провалилися», – заявила тоді Ріс-Пасер.

Помірковані відійшли — і повернулися крайні, які, як уважають, і влаштували цей розкол. На чолі партії знову опинився її давній провідник Йорґ Гайдер, що два роки тому був змушений полишити керівну партійну посаду через різку критику його расистських і антисемітських поглядів. І ось останні опитування свідчать, що популярність Партії свободи впала до 16 відсотків — від 27 відсотків на попередніх виборах 1999 року.

Та якщо Австрія вже, схоже, втомилася від присутності при владі цієї крайньої правої популістської партії, то Гайдер, як виглядає, може перетворити крах своєї політичної кар’єри вдома на початок зростання в Європі, зазначають спостерігачі.

Повернувшись на керівне місце в своїй партії, Гайдер тепер знову може від її імені розвивати свої контакти в Європі — і, як уважають аналітики, ймовірно, взяв собі за стратегію на майбутнє участь у виборах до Європарламенту і здобуття помітної ролі в європейських масштабах. Шансів на те, щоби стати канцлером Австрії, Гайдер тепер не має — зате цілком може об’єднати в парламенті спільної Європи супротивників цієї спільної Європи.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG