Доступність посилання

ТОП новини

Залишилося ще десять днів до президентських виборів у Сербії. На відміну від виборів у минулому, в кампанії наразі немає ані масових мітингів ні великої нервози


Залишилося ще десять днів до президентських виборів у Сербії. На відміну від виборів у минулому, в кампанії наразі немає ані масових мітингів ні великої нервози

Белград, 17 вересня 2002 – Політичні аналітики вважають, що кандидати на президента не мають ні нових ідей

Сербія втомлена від вождів й звучних обіцянок, кажуть оглядачі у Белграді. Претенденти на президентське крісло знають, що вибори, призначені на 29 вересня, будуть лише свого роду тестом для дострокових парламентських виборів, які ймовірно відбудуться наступного року.

Кандидати на пост президента більше говорять про свої економічні аніж про політичні програми, хоча глава Сербії, згідно з Конституцією, не в змозі впливати на економічну політику. Коли йдеться про загальні політичні принципи, усі повторюють старомодні патріотичні гасла з воєнних часів дев’яностих років. На думку політологів це зайва робота, оскільки Сербії наразі ніхто не загрожує. Результати опитування громадської думки свідчать, що більшість виборців ще на початку кампанії знала за кого буде голосувати. Через це лише 12 відсотків громадян звертає увагу на плакати та інші пропагандистські матеріали.

Оглядачів, зокрема, дивує факт, що кандидати безнадійно звертаються до тих виборців, які за них ніколи не голосуватимуть. Ультранаціоналіст Воїслав Шешель, скажімо, гарантує безпеку й рівноправність національним меншинам, а лівоцентрист й реформатор Миролюб Лабус наголошує на тому, що він віруюча людина. Вони при цьому забувають, що меншини бояться Шешеля незважаючи на те, що він говорить, а прихильники реформ поважають Лабуса не питаючись як він ставиться до церкви.

Кабінет республіканського прем’єр-міністра Зорана Джінджича тим часом розпочав свою кампанію з метою довести, що протягом двох минулих років досягнено значних результатів у перебудові суспільства й економіки. Уряд таким чином прагне нейтралізувати твердження більшості кандидатів, що Сербія занепадає, та навіть перебуває на межі голоду, як каже президент Югославії Воїслав Коштуніца. Кампанія уряду є й свого роду підтримкою союзного віце-прем'єр-міністра Миролюба Лабуса, хоча його формально балотувала не Джінджичева команда, а група громадян.

Хто б не переміг, фактичним головою Сербії залишиться прем’єр Джінджич, оскільки Кабінет міністрів має ширші повноваження, ніж президент республіки. Ймовірно через це кампанія така млява, а виборці – апатичні.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG