Доступність посилання

ТОП новини

Посол США Карлос Паскуаль про виступи опозиції й дії української влади 16 вересня


Посол США Карлос Паскуаль про виступи опозиції й дії української влади 16 вересня

Симферополь, 18 вересня 2002 - В середу в Криму з робочим візитом побував Посол Сполучених Штатів Америки в Україні Карлос Паскуаль. Відповідаючи під час прес-конференції на запитання журналістів, він висловився щодо виступів опозиції і дій української влади 16 вересня.

Посол Сполучених Штатів Америки Карлос Паскуаль на прес-конференції заявив, що деякі дії української влади проти маніфестацій опозиції 16 вересня у нього “викликали смуток”. Мова йде про раптове закриття всіх обмінних пунктів у Києві, проведення профілактики у телевізійній мережі або повідомлення про те, що автомобілям із не київськими номерами не дозволяли заїжджати до Києва. Карлос Паскуаль:

“Насамперед, дозвольте сказати про загальні принципи висловлення своєї думки – це головні принципи, які записані у Міжнародній Конвенції з прав людини. І надзвичайно важливо, щоб усі сторони це визнавали й поважали ці права. І в цьому сенсі надихає те, що демонстрації 16 вересня: відбулися за дозволу влади і відбулися мирно. Щодо конкретних питань, які висувалися під час проведення цих демонстрацій, відверто кажучи, це питання, котрі Україна має вирішувати сама для себе” – заявив посол Паскуаль.

“І в цьому випадку Сполучені Штати або якась інша іноземна країна може допомогти - це просто посилювати наголос на більш широких принципах прав і свобод, з якими погодилася Україна, підписавши Всесвітню Конвенцію з прав людини, - для того, щоб українці відчували, що вони є вільними і гнучкими, щоб проводити дебати, обговорювати це питання і знайти розв’язання, яке найбільшим чином їх самих задовольнить”. Карлос Паскуаль продовжує:

“У світі політики відбуваються дискусії щодо можливості створення парламентської більшості і чи призведе ця парламентська більшість до створення коаліційного уряду. І знову таки, Сполучені Штати не можуть мати якоїсь думки або відігравати якусь роль у конкретних деталях цього процесу. Ми сподіваємося, що люди в Україні зможуть висловлювати своє бачення таким чином, щоб підвищити відповідальність свого уряду, своїх лідерів, тому що відомо: найбільш успішними країнами є ті, де уряд і влада - підзвітні народу.”

Водночас посол Сполучених Штатів відзначив, що для України важливо знайти баланс у наданні можливості свободи висловлювань і свободи зібрань, і тим, що слід виконувати закони і правила, які стосуються того, коли і де демонстрації можуть проводитися. Коли виникає суперечка між цими двома компонентами, а вони виникають у будь-якому суспільстві, дуже важливо провести діалог для того, щоб знайти відповідний розумний баланс, - вважає Карлос Паскуаль.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG