Доступність посилання

ТОП новини

Вибори в Криму


Вибори в Криму

Симферополь, 19 вересня 2002 - У Криму на фінішну пряму виходить передвиборча кампанія на довиборах до Верховної Ради автономії. За 3 доби до голосування тут чимало втрат. З виборчої боротьби вибули не тільки кілька кандидатів у депутати кримського парламенту, але й цілий виборчий округ.

Наприкінці минулого тижня Центральна виборча комісія Криму ухвалила рішення про реєстрацію депутатом кримського парламенту в окрузі №98 Федора Адаменя. Спершу ця звістка виглядала досить дивно, бо довибори в 98-му окрузі мали відбутися лише 22 вересня. Як виявилося, кримський Центрвиборчком лише виконав рішення Апеляційного суду автономії, який скасував попередній судовий вердикт про незаконність результатів виборів, які відбулися 31 березня. Таким чином ЦВК була змушена скасувати заплановані на 22 вересня довибори у цьому окрузі, хоча тут уже бути зареєстровані десяток кандидатів, почалося фінансування комісій.

Тепер голосування пройде лише у двох округах – 25-му і 30-му. Про запеклість боротьби за ці два мандати свідчить те, що днями голова кримської виборчої комісії Михайло Малишев, заступник прокурора Криму Сергій Левін і заступник начальника Головного Управління МВС України в Криму Валерій Середенко заявили, що мають інформацію про підготовку фальсифікацій під час голосування, цитую: “деякі кандидати і довірені особи планують на день виборів технології, не сумісні ні із законом, ні з порядністю”, - заявив пан Малишев. Правоохоронці ж додали, що під час голосування представники міліції і прокуратури будуть особливо пильними й прискіпливими.

В обох округах, до речі, розташованих у Симферополі, тривають спроби зняти тих чи інших кандидатів у депутати, втім, поки що безуспішно. Вимогу позбавити реєстрації кандидата Михайла Бахарєва, якого вважають фаворитом 25-го округу, окружком відхилив, оскільки його справу 25 вересня розглядатиме Апеляційний суд. А ось судовий процес проти екс-міністра фінансів Криму, кандидата Людмили Денисової – фаворита у 30-му окрузі – закінчився тим, що позивач відкликав свій позов. Офіційно – причина невідома. Неофіційно – останній отримав певну компенсацію. Інші два претенденти на мандат у цьому окрузі - покинули передвиборче поле бою за власним бажанням.

Слід сказати, що два мандати не мають суттєво вплинути на розподіл політичних сил у парламенті автономії, однак боротьба за них настільки гостра, що її перебіг викликає певні політичні загострення у кримських верхах і такі сплески, як поновлення у місцевому парламенті уже призабутих вимог про державний статус російської мови у Криму.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG