Доступність посилання

ТОП новини

Георгій Стоянов вірить що незабаром буде на свободі


Георгій Стоянов вірить що незабаром буде на свободі

Одеса, 2 жовтня 2002 - Про арешт у Сполучених Штатах Америки Георгія Стоянова детально писала перш за все преса, яка відверто підтримує нинішнього Одеського міського голову Руслана Боделана.

На його захист лише стали одеські правозахисники, зокрема, фонд “Рутенія”. Вони висловили думку, що арешт Георгія Стоянов фабрикований та ініційований МВС України, безпосередньо його одеським підрозділом... І не лише Сергій Попов у взаємодії з колишнім керівником облУВС Іваном Григоренком фальсифікував карні справи з метою оголосити розшук в Інтерполі.

Щоправда, поговорити безпосередньо з головним героєм подій не вдавалося ще нікому.

Отож, на запитання стосовно головної причини арешту у США Георгій Стоянов відповів таким чином: “Публікації у підвладній одеській пресі проти мене і моїх друзів можна пояснити лише тим, що я проти Руслана Боделана і його найближчого оточення, методів його керування. В Одесі нічого не змінилося за останні роки на краще. На заміну одним приходять ще гірші...

Сьогоднішні ж мас-медіа, переважно, підкорені в Одесі нинішньому міському голові і нічого, що йому не подобається, не друкують.

Що стосується причин арешту – я не описав детально мої судимості, але якщо точніше сказати, історію репресій проти мене з боку одеської міліції.

Я не вважав за необхідне це детально описувати.

Тим більше, що для мене було цілком зрозумілим, що це були не судимості а фабрикація справ.

Досить лише сказати, що остання із справ чотири рази відправлялася на додаткове розслідування. Це екстраординарна ситуація.

Останній, четвертий раз, ця справа до розслідувалася слідчим управлінням і старшим слідчим з особливо важливих справ Міністерства внутрішніх справ України...”

Справа у США порушена за формальними обставинами. Під час одержання дозволу на власність вогнепальної зброї я не розповів про так звані судимості.

У історії Сполучених Штатах було лише кілька схожих розглядів справ в апеляційних судах. З 12 розглянутих в апеляційних окружних судах країни лише у трьох розпочинався розгляд. У двох з них це питання розглядалося у бік визнання іноземної судимості (наприклад, англійської, карна справа якої схожа з американською), яка забороняє володіння вогнепальної зброї. У третьому – не визнавалася.

Щоправда, ці справи на мою жодним чином не схожі.

Я 30 вересня був на суді. У мене дві схожі справи у Флориді.

На одне з питань мого адвоката слідчий відповів: “Слідчий Нью-Йорка пов'язувався з керівництвом України і вони зацікавлені у цій справі...” Що я можу ще на це сказати?

Коментарі зайві...”

Політичний підтекст, фальсифікація справи Генеральною прокуратурою України й спрямування американських слідчих у невірному напрямку чітко простежувалися з першого допиту. Перше питання яке задав слідчий стосувалося двох депутатів Верховної Ради України / не хотілося б передчасно називати їхні прізвища \. І тут прокуратура України довела що діє за спинами депутатів, самостійно без запиту надіслала документи на депутатів.

На запитання, чи слід очікуваним виходу Георгія Стоянова на свободу, найближчим часом, Він відповів:

“Я безумовно вірю у американське правосуддя.

Маю нині безкоштовного адвоката, а вони, як і у цілому світі, працюють досить таки непродуктивно не лише для мене, але й для будь якої людини яка є під слідством.

Гарний адвокат коштує великих грошей. Він би вирішив цю справу позитивно протягом кількох тижнів, але це коштувало б приблизно 500 тисяч доларів...

Усе залежить від суду присяжних. Це 12 осіб які приймають остаточне рішення.

Узагалі, мої адвокати вважають, що немає жодних підстав для того щоби мене засудили.

В Україні такої системи немає. Немає судді до якого телефонує чиновник і каже які рішення слід ухвалювати...”

Ігор Столяров: Ви народилися в Одесі і звичайно ж слідкуєте за подіями у цьому причорноморському місті. Слідкували і за перебігом минулих виборів. У чому, на Вашу думку, причина так званої перемоги команди Руслана Боделана?

Георгій Стоянов:

Я скоріше біженець з Одеси, бо опинився у Сполучених Штатах як політичний біженець.

Переживаю з приводу того що відбувається в Одесі.

Що ж до березневих виборів 2002 року - Це була не перемога Руслана Боделана.

Це була перемога сили над справжнім вибором одеситів.

Голосування було лише для галочки.

Злочинна група, підпільний обком компартії, на чолі якого є нині Руслан Боделан – задіяла всі свої важелі. Руслан Боделан не перемагав.

“Перемога” була досягнута всім добре відомими методами, як у перший так і у другий раз.

Одесою керує людина яка вже двічі брала участь у виборах мера і двічі несправедливо приходила до влади. Це найважливіша обставина, яка визначає все інше у політиці.

Це у двох словах. А якщо детальніше то слід пам’ятати про зникнення депутатів попереднього змісту, про масові вбивства громадян, які заважають, а після того і знищення у в'язницях працівників міліції – виконавців і учасників замовних убивств. Це керівник карного розшуку Малиновського РВВС Одеси Рябошапко, майор міліції Якименко, старшина ОМОНу Тимков та інші. Банда Мариянчука ініціювалася працівниками міліції. Криміногенна ситуація в регіоні схожа на загальноукраїнську. Це держава криміналу, Інакше бути не може.

Ставити питання про криміногенну ситуацію – це не вірна постановка, поза як в Україні нині править злочинний режим. Як наслідок – хто бореться у цьому режимі і бореться, - притягаються до кримінальної відповідальності, не є злочинцями, а борцями зі злочинним режимом.

Для вирішення болючих питань в Одесі і далі застосовують сумно відомі методи. Ви перші, приміром, заговорили про вбивство одесита Ігоря Маркова, тіло якого знайшли на території слідчого ізолятора.

Тепер і Юрій Кармазин писав про це у своєму запиті, як народний депутат України.

Ігор Столяров: Що чекає Одесу й одеситів у наступні чотири роки?

Георгій Стоянов:

Якщо результати голосування березня 2002 року не буде скасовано чекати змін на краще для одеситів не слід.

Вони і тепер фальсифікували вибори.

Якщо результати виборів буде скасовано то ми будемо право сподіватися на повторне демократичне голосування і подальше відродження міста.

Якщо ж ні...

Руслан Боделан не обов'язково буде саме чотири роки. Він може бути і ще вісім років. А далі Головою міської Ради може стати, приміром, і його син, бажаний наступник...

Якщо нічого не зміниться на краще зараз то не зміниться вже у найближче десятиліття...

Власне, все залежить від загальної ситуації в Україні. Якщо в державі нічого не зміниться в Одесі так само не буде змін.

Уся діяльність Руслана Боделана мала на меті забезпечити вибори необхідних депутатів, лояльних до Леоніда Кучми.

Це очевидно. Він своє завдання виконав і розраховує на подяку від пана Кучми.

Триватиме це до того часу коли державою буде керувати Леонід Кучма.”

Георгій Стоянов не вірить і у покращення криміногенної ситуації в Одесі. “Відбуватиметься це з тієї причини, що злочинцями нині є ті хто мав би захищати права українських громадян. Це – колишні працівники міліції.

Вони влаштовують найбільш кричущі, резонансні злочини, які викликають жах у душах людей.

Головне, що і безкарними себе відчувають.

А як інакше? Адже нічим не завершився і всіляко гальмується судовий процес, приміром, над бандою Марьянчука, де велика частина обвинувачених саме колишні правоохоронці”.

Георгій Стоянов вірить, що ситуація в Одесі може змінитися лише із загальною зміною політичних настроїв в Україні. “Саме тому так багато людей нині з надією дивляться на акції опозиції “Повстань Україно””.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG